Jesteśmy, aby ratować, leczyć, dawać nadzieję...
 • Klawisze dostępności
  Przejdź do treści
  Alt
  1
  Mapa witryny
  Alt
  2
  Wersja tekstowa
  Alt
  3
  Wersja z wysokim kontrastem
  Alt
  4
  Wyszukiwarka
  Alt
  5
  * Na Macu zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)
 • Mapa witryny

O oddziale

Oddział Kardiochirurgii mieści się w  otwartym w 2015 roku Pawilonie C naszego szpitala i jest jednym z najnowocześniejszych oddziałów kardiochirurgicznych w Polsce.

Oddział specjalizuje się w leczeniu operacyjnym chorób serca dorosłych, w tym również u pacjentów starszych, którzy często są dyskwalifikowani od zabiegu w innych ośrodkach kardiochirurgicznych ze względu na liczne współistniejące obciążenia i schorzenia. W naszym oddziale doświadczony zespół specjalistów oferuje najstarszym i najbardziej schorowanym pacjentom bezpieczne operacje małoinwazyjne, które mniej obciążają organizm i pozwalają na szybszą rekonwalescencje a tym samym – szybszy powrót do domu. To właśnie nasi kardiochirurdzy jako pierwsi w Polsce przeprowadzili małoinwazyjny zabieg naprawczy ciężkiej wady aortalnej u 56 letniej pacjentki, której wcześniej w innych klinikach nie potrafiono pomóc.


W oddziale leczymy wszystkie wady i nabyte schorzenia serca z zastosowaniem najnowocześniejszych i zarazem najbezpieczniejszych dla pacjenta technik, a także często nowatorskich w skali kraju a także Europy rozwiązań terapeutycznych.


Jesteśmy oddziałem o najszerszym w kraju zakresie zabiegów kardiochirurgicznych wykonywanych u dorosłych i dzieci. Specjalizujemy się zarówno w małoinwazyjnych jak i tradycyjnych technikach operacji kardiochirurgicznych dla pacjentów, których stan zaawansowania choroby wymaga leczenia chirurgicznego.