Jesteśmy, aby ratować, leczyć, dawać nadzieję...
 • Klawisze dostępności
  Przejdź do treści
  Alt
  1
  Mapa witryny
  Alt
  2
  Wersja tekstowa
  Alt
  3
  Wersja z wysokim kontrastem
  Alt
  4
  Wyszukiwarka
  Alt
  5
  * Na Macu zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)
 • Mapa witryny

O Ośrodku

Kompleksowe działania w obszarze promowania aktywnego stylu życia, stosowania właściwej diety i stałej kontroli postępów w zakresie poprawy wydolności fizycznej stanowią integralną część procesu terapeutycznego u chorych ze schorzeniami sercowo – naczyniowymi. Ambulatoryjna rehabilitacja kardiologiczna jest ważną składową tego procesu.

W Ośrodku Rehabilitacji Kardiologicznej Dziennej pomagamy chorym kształtować zachowania prozdrowotne, wyrabiać nawyk aktywności fizycznej czyli ogólnie pojętego ruchu. Udzielamy porad jak dbać o dobre samopoczucie i zdrowie. Uczymy bezpieczeństwa i samokontroli nad podejmowanymi wysiłkami fizycznymi. Prowadzimy edukację w zakresie zapobiegania czynnikom ryzyka chorób układu krążenia oraz stosowania właściwie dobranej zdrowej diety, optymalizujemy farmakoterapię.

Rehabilitacja kardiologiczna prowadzona jest w grupach o różnym stopniu intensywności ćwiczeń. Indywidualnie dobrany schemat treningowy ustalany jest dla chorych przez lekarza kardiologa i rehabilitacji oraz specjalistę fizjoterapii.

Wiedza i umiejętności, które przekazujemy chorym oparte są na zaleceniach Europejskiego i Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Polskiej Szkoły Rehabilitacji.

Czas trwania rehabilitacji i jej intensywność ustalana jest indywidualnie dla każdego chorego. Spotykamy się  maksymalnie 24 razy, na 3 godziny dziennie, przez 5 dni w tygodniu. 

Osoby zainteresowane rehabilitacją w naszym ośrodku powinny dostarczyć wymagane skierowanie wystawione przez lekarza powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego (umowa z NFZ).

Skierowanie na rehabilitację dzienną mogą być wystawione przez lekarzy dla chorych z :

 • Oddziałów Kardiologii
 • Oddziałów Kardiochirurgii
 • Oddziałów Chorób Wewnętrznych
 • Poradni Kardiologicznych
 • Poradni Rehabilitacyjnych