Jesteśmy, aby ratować, leczyć, dawać nadzieję...
 • Klawisze dostępności
  Przejdź do treści
  Alt
  1
  Mapa witryny
  Alt
  2
  Wersja tekstowa
  Alt
  3
  Wersja z wysokim kontrastem
  Alt
  4
  Wyszukiwarka
  Alt
  5
  * Na Macu zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)
 • Mapa witryny

Działalność biblioteki

Biblioteka Śląskiego Centrum Chorób Serca zaprasza do korzystania z zasobów bibliotecznych, zarówno książkowych jak i czasopism, głównie z dziedzin takich jak kardiologia, kardiochirurgia i transplantologia oraz anestezjologia

Śląskie Centrum Chorób Serca posiada dostęp do bazy pełnotekstowej Science Direct (czasopisma wydawnictwa Elsevier), ponad 1400 tytułów bieżących z rocznikami archiwalnymi najczęściej od 1995 roku oraz archiwa ponad 400 tytułów niekontynuowanych.

Istnieje możliwość dostępu do bazy dla pracowników SCCS z domu – po uprzedniej rejestracji w bibliotece (Informacji na ten temat udziela Pracownik biblioteki) a także zamawiania artykułów pocztą elektroniczną lub telefonicznie.

Biblioteka wyposażona jest w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu i wejściem USB. Na miejscu jest możliwość wykonania kserokopii lub wydrukowania danej pracy.

Biblioteka wykonuje zestawienia tematyczne na określony temat zlecony przez pracownika naukowego korzystając z czterech baz naukowych (zainteresowany podaje tylko hasła przedmiotowe oraz zakres lat, jakie go interesują) dzięki temu osoba zainteresowana nie traci czasu na poszukiwanie artykułów

Serdecznie zapraszamy