Jesteśmy, aby ratować, leczyć, dawać nadzieję...
 • Klawisze dostępności
  Przejdź do treści
  Alt
  1
  Mapa witryny
  Alt
  2
  Wersja tekstowa
  Alt
  3
  Wersja z wysokim kontrastem
  Alt
  4
  Wyszukiwarka
  Alt
  5
  * Na Macu zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)
 • Mapa witryny

Wyróżnienie św. Kamila dla zespołu lekarskiego transplantacji płuc i leczenia mukowiscydozy oddziału transplantacji płuc z pododdziałem mukowiscydozy, pododdziałem chirurgii klatki piersiowej i pododdziałem chorób płuc Śląskiego Centrum Chorób Serca

Laureaci nagrody Św Kamila wraz z Panią Prezydent Małgorzatą Mańka-Szulik
2022-07-18

W dniu 16.07.2022 r. w Teatrze Nowym w Zabrzu odbyła się gala wręczenia Wyróżnienia im. św. Kamila. Wyróżnienie to, ustanowione w 2001 r. otrzymują osoby i instytucje, które pracują na rzecz miasta, budują jego pozytywny wizerunek i zaangażowane są w działalność na rzecz jego mieszkańców. Laureaci dzięki ogromnemu zaangażowaniu stają się wzorem pozytywnych postaw w różnych sferach aktywności życiowej i zawodowej.

 

W tym roku laureatem został Zespół lekarski transplantacji płuc i leczenia mukowiscydozy oddziału transplantacji płuc z pododdziałem mukowiscydozy, pododdziałem chirurgii klatki piersiowej i pododdziałem chorób płuc Śląskie Centrum Chorób Serca - zespół, który tworzą znakomici lekarze: dr hab. n med. Marek Ochman, dr Tomasz Stącel oraz dr Maciej Urlik - za ogromne zaangażowanie i pomoc dla pacjentów z chorobami płuc i dolegliwościami pocovidowymi, którzy w Zabrzu, w ŚCCS, szukają pomocy.

 

Laureatom gratulujemy !!!