Jesteśmy, aby ratować, leczyć, dawać nadzieję...
 • Klawisze dostępności
  Przejdź do treści
  Alt
  1
  Mapa witryny
  Alt
  2
  Wersja tekstowa
  Alt
  3
  Wersja z wysokim kontrastem
  Alt
  4
  Wyszukiwarka
  Alt
  5
  * Na Macu zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)
 • Mapa witryny

W Dzień Transplantologa oddaj krew w Śląskim Centrum Chorób Serca

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu zaprasza do akcji krwiodawstwa. Specjalny ambulans do poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach stanie przed Poradnią Kardiologiczną SCCS w Zabrzu w środę 25 stycznia. Krew będzie można oddać od 10.00 do 14.00. Do akcji będą zachęcać elfy św. Mikołaja z Fundacji Militarnego Mikołaja z Zabrza.

Krwiobus RCKIK w Katowicach
2023-01-23

W styczniu 1966 roku przeprowadzono w Polsce pierwszy udany przeszczep nerki. Dokonał go zespół lekarzy z Kliniki Chirurgicznej Akademii Medycznej w Warszawie. W rocznicę tego wydarzenia w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu wspólnie z śląskimi klinikami transplantacyjnymi świętujemy Dzień Transplantologa. To okazja do podsumowań, wymiany doświadczeń i podziękowań. W tym roku specjalnym darem dla biorców przeszczepów będzie krew. Wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zapraszamy w środę 25 stycznia od 10.00 do 14.00 do mobilnego punktu krwiodawstwa przed Poradnią Kardiologiczną przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 9 w Zabrzu.

 

Jak przygotować się do oddania krwi?  http://rckik-katowice.pl/droga-dawcy-krwi

 

 

 

 

Dzień Transplantologa będzie też okazją do przedstawienia najnowszych dokonań w tej dziedzinie w regionie. Trzeba z dumą podkreślić, że śląska transplantologia z powodzeniem reprezentuje wszystkie obszary medycyny transplantacyjnej (nerki, wątroba, serca, płuc, trzustki, rogówki, skóry, twarzy oraz szpiku). W zakresie transplantacji serca, serca i płuc, płuc oraz przeszczepów twarzy byliśmy polskimi pionierami.

 

Wydarzenie Honorowym Patronatem objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.