Jesteśmy aby ratować, leczyć, dawać nadzieję...
 • Klawisze dostępności
  Przejdź do treści
  Alt
  1
  Mapa witryny
  Alt
  2
  Wersja tekstowa
  Alt
  3
  Wersja z wysokim kontrastem
  Alt
  4
  Wyszukiwarka
  Alt
  5
  * Na Macu zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)
 • Mapa witryny

Specjalista od najtrudniejszych operacji serca u dzieci w Zabrzu

Dzięki Stowarzyszeniu Nasze Serce udało się wznowić stałą współpracę z doktorem Tornike Sologashvilim, specjalistą od najtrudniejszych operacji serca z Uniwersyteckiej Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Genewie.

Dr Sologashvili przy stole operacyjnym z zespołem z Zabrza
2023-03-13

 

Na leczenie wad serca w Genewie prowadzone są w Polsce liczne zbiórki a koszt jednej operacji w Szwajcarii to około 700 tyś. złotych. Kilka lat temu dr Sologashvili przeprowadził kilkadziesiąt operacji dzieci w Poznaniu. Dzięki pomocy stowarzyszenia rodzice nie ponosili kosztów tych zabiegów. Teraz podobne operacje po raz pierwszy przeprowadzono w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

 


W sobotę dr Tornike Sologashvili we współpracy z kardiochirurgami dziecięcymi z Zabrza dr Szymonem Pawlakiem, dr Joanną Śliwką, anestezjologiem dr Jerzym Czaplą oraz zespołem pielęgniarskim i perfuzjonistów przeprowadził operacje bardzo skomplikowanych wad wrodzonych serca u dwojga dzieci. Ich obecny stan zdrowia jest dobry.Współpraca polsko-szwajcarska to szansa dla małych Pacjentów a także dla zespołu Oddziału Kardiochirurgii, Transplantacji Serca i Mechanicznego Wspomagania Krążenia u Dzieci ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.  To możliwość wymiany doświadczeń.Współpraca kardiochirurgów z Zabrza z dr Sologashvilim będzie kontynuowana. Kolejne operacje operacje planowane są w najbliższych miesiącach. Rodzice posiadający ubezpieczenie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej nie ponoszą kosztów operacji. Operacja jest w pełni refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a koszty organizacji wizyty dr Tornike Sologashvili ponosi Stowarzyszenie Nasze Serce.