Jesteśmy aby ratować, leczyć, dawać nadzieję...
 • Klawisze dostępności
  Przejdź do treści
  Alt
  1
  Mapa witryny
  Alt
  2
  Wersja tekstowa
  Alt
  3
  Wersja z wysokim kontrastem
  Alt
  4
  Wyszukiwarka
  Alt
  5
  * Na Macu zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)
 • Mapa witryny

Śląskie Centrum Chorób Serca na FEST Festival 2022 w Parku Śląskim w Chorzowie

W dniu 12.08.2022 r., podczas FEST Festival 2022 w Parku Śląskim w Chorzowie, wśród wielu gwiazd światowego formatu nie zabrakło również Śląskiego Centrum Chorób Serca. 

trzy osoby siedzące pod napisem: Organy na wymiany
2022-08-12

W panelu FEST TALK, czyli forum dyskusyjnym festiwalu wystąpili: mgr Bogumiła Król -  Koordynator Transplantacji w SCCS i Wojewódzki Koordynator Poltransplantu w  Centrum Organizacyjno - Koordynacyjne ds. Transplantacji „Poltransplant”,  Artur Szczęsny - CEO Rebelia Media - medioznawca, animator kultury i twórca Teren rebelianta oraz Beata Olejnik - pacjentka po przeszczepie płuc, którzy są związani z akcją społeczną „Twoje tak ma moc” organizowaną przez Fundacja BGK.

Temat rozmowy „Organy na wymiany” poświęcony był zagadnieniom transplantacji narządów w Polsce, w tym uświadomieniu społeczeństwa z perspektywy dawcy oraz biorcy narządu, a także potrzeby poruszania tak ważnego dla życia wielu ludzi tematu, jakim jest transplantacja.

Wyjątkowi ludzie, jak mgr. Bogumiła Król i Beata Olejnik, dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pozytywnemu nastawieniu stają się godnym naśladowania wzorem postaw w różnych sferach aktywności zdrowotnej dla innych pacjentów i medyków.