Jesteśmy aby ratować, leczyć, dawać nadzieję...

Zespół wyjazdowy ECMO dla pacjentów zakażonych COVID-19

 

Implantacja ECMO – Układu Pozaustrojowego Natleniania Krwi w ośrodkach leczących pacjentów zakażonych COVID 19.

 

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu oferuje pomoc szpitalom zajmującym się pacjentami ze skrajnie ciężkim przebiegiem infekcji COVID-19.

Przy wyczerpaniu możliwości terapeutycznych przy pomocy konwencjonalnych metod, w tym agresywnej wentylacji mechanicznej służymy naszym doświadczeniem przy kwalifikacji, a następnie implantacji ECMO (Extracorporeal Membrane Oxygenation), Układu Pozaustrojowego Natleniania Krwi. Prosimy o wypełnienie poniżej załączonej ankiety kwalifikacji do leczenia ECMO (Algorytm ECMO SCCS Zabrze), a następnie o kontakt telefoniczny z naszym lekarzem dyżurnym Oddziału Intensywnej Terapii.

 

Tel. 323733842

 

Nasz zespół w składzie:

 

Kardiochirurg, Anestezjolog, Perfuzjonista, po wcześniejszej wspólnej kwalifikacji przyjedzie do Państwa szpitala i niezwłocznie zaimplantuje układ ECMO w jak najszybszym czasie. Po odpowiednim przeszkoleniu personelu i udzieleniu niezbędnych wskazówek, pacjent pozostaje w macierzystym szpitalu, a my pozostajemy w ciągłym kontakcie i wspólnie uczestniczymy w każdym etapie leczenia przy pomocy ECMO.

 

Prosimy o wypełnienie ankiety kwalifikacji do leczenia ECMO (Algorytm SCCS Zabrze), w celu przyśpieszenia kwalifikacji.