• Klawisze dostępności
  Przejdź do treści
  Alt
  1
  Mapa witryny
  Alt
  2
  Wersja tekstowa
  Alt
  3
  Wersja z wysokim kontrastem
  Alt
  4
  Wyszukiwarka
  Alt
  5
  * Na Macu zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)
 • Mapa witryny

Podstawowe informacje

Logo Biuletynu Informacji Publicznej

 

 

 

Śląskie Centrum Chorób Serca jest wiodącym w Polce wysokospecjalistycznym ośrodkiem kliniczno-naukowo-szkoleniowym, zajmującym się nowoczesną diagnostyką i leczeniem chorób układu serca, naczyń i płuc u dorosłych i dzieci, prowadzeniem badań klinicznych podstawowych i wdrożeniowych oraz przed- i podyplomowego szkolenia studentów i lekarzy.

Od początków istnienia jesteśmy bardzo ściśle związani ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach w zakresie szkolenia zawodowego studentów medycyny, ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa oraz szkolenia podyplomowego dla specjalizujących się lekarzy.


Z uwagi na znaczący i liczący się zarówno w kraju, jak i zagranicą potencjał naukowy, medyczny i dobrze zorganizowaną bazę kliniczną, nasz ośrodek odpowiada standardom obowiązującym w Europie Zachodniej. Realizując swoją misję, udzielamy świadczeń leczniczych nieodpłatnie pacjentom ubezpieczonym, zamieszkałym na terenie całego kraju oraz odpłatnie pacjentom zagranicznym i krajowym nie posiadającym ubezpieczenia.

 

O utrzymującej się w kraju od ponad 30 lat wysokiej pozycji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu decyduje bardzo wiele czynników. Najważniejszymi z nich są ludzie - życzliwi i kompetentni, świetnie wyszkoleni w kraju i zagranicą lekarze oraz troskliwe pielęgniarki i cały personel medyczny i administracyjny, dla których pacjent jest zawsze najważniejszy. Szczególnym dobrem gwarantującym dalszy dynamiczny rozwój ośrodka jest stale rosnące grono ambitnych i zdolnych rezydentów. Dodatkową zaletą zabrzańskiego Centrum są komfortowe warunki, w których nasi chorzy dochodzą do zdrowia oraz najnowocześniejszy sprzęt medyczny, który w połączeniu z profesjonalną kadrą medyczną dają gwarancję bardzo skutecznego procesu diagnostyczno-leczniczego.


Śląskie Centrum Chorób Serca jest także jednostką prowadzącą działalność naukową oraz badawczo-rozwojową. Wynika to zarówno ze statutu jednostki, jak i bliskiej współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym i innymi ośrodkami badawczo-rozwojowymi w regionie, kraju i zagranicą. Badania prowadzone są w zakresie kardiologii, kardiochirurgii, transplantologii, diabetologii, ale i nauk podstawowych.