Pracownicy Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu zostali wybrani do władz Oddziału Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej w Katowicach na kadencję 2026–2030. Funkcję Przewodniczącej Oddziału objęła dr hab. n. med. Anita Stanjek-Cichoracka, przedstawiciele naszego zespołu znaleźli się również w Zarządzie oraz Komisji Rewizyjnej Oddziału.
Pracownicy SCCS we władzach Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej w Katowicach
Na podstawie decyzji podjętych podczas Walnego Zgromadzenia Członków Oddziału Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej w Katowicach, które odbyło się 15 maja 2026r., pracownicy Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu zostali wybrani do władz Oddziału na kadencję 2026–2030.
Funkcję Przewodniczącej Oddziału powierzono dr hab. n. med. Anicie Stanjek-Cichorackiej – adiunktowi badawczo-dydaktycznemu Katedry i Zakładu Farmacji Aptecznej SUM oraz starszemu asystentowi w Pracowni Immunologii Transplantacyjnej Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
Do Zarządu Oddziału wybrani zostali również mgr Paweł Wieczorek oraz mgr Izabela Stefańska, natomiast mgr Zuzanna Franciszkiewicz została członkiem Komisji Rewizyjnej.
Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym objęcia funkcji w strukturach Oddziału Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej. To wyróżnienie stanowi wyraz uznania dla ich wiedzy i doświadczenia. Działalność w ramach Towarzystwa stwarza możliwość aktywnego udziału w inicjowaniu i realizacji przedsięwzięć naukowych, edukacyjnych i organizacyjnych, wspierających rozwój medycyny laboratoryjnej, integrację środowiska diagnostów laboratoryjnych oraz podnoszenie jakości diagnostyki i opieki nad pacjentem.
Życzymy wielu sukcesów, satysfakcji oraz owocnej współpracy w realizacji nowych wyzwań!
Oprac. M. Mędela