Jesteśmy aby ratować, leczyć, dawać nadzieję...
Wybierz język:

Podsumowanie i podziękowanie I Kongres Pacjentów

05.06.2019 r. odbył się I Kongres Pacjentów z Niewydolnością Serca, który został  zorganizowany w ramach XXVI Międzynarodowej Konferencji Kardiologicznej, pod egidą Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

2019-06-17

Z przyjemnością informujemy, iż 05.06.2019 r. odbył się I Kongres Pacjentów z Niewydolnością Serca, który został  zorganizowany w ramach XXVI Międzynarodowej Konferencji Kardiologicznej, pod egidą Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

 

Po raz pierwszy to właśnie sami pacjenci i ich rodziny byli nauczycielami, którzy podzielili się najcenniejszą wiedzą, którą można posiąść – swoim doświadczeniem, przemyśleniami, problemami i ich rozwiązaniami. Dzięki ich historiom i opowieściom, często o skrajnie trudnych chwilach związanych z niewydolnością serca, mieliśmy szansę nie tylko uwierzyć, że sposób myślenia i nadzieja dają ogromną siłę do walki z chorobą. Wysłuchanie naszych chorych pomogło podejść z jeszcze większą empatią do nich i stać się na chwilę częścią ich życia. Ta nauka z pewnością pomoże  nie tylko pacjentom,  ich rodzinom, ale także  personelowi medycznemu przejść na inny poziom relacji – znacznie bliższych i serdeczniejszych, pełnych zrozumienia. Poziomu, gdzie chory i jego rodzina nie odczuwają wstydu i lęku przed przedstawieniem opiekującym się nim pielęgniarkom i lekarzom, jak niewydolność serca zmienia ich życie, z czym radzą sobie dobrze, a co jest powodem największych trudności. Jesteśmy pewni, że to podejście zaowocuje lepszymi efektami leczenia niewydolności serca nie tylko poprzez zmniejszenie częstości pobytu w szpitalach, ale przede wszystkim poprzez zapewnienie chorym i ich rodzinom poczucia bezpieczeństwa i zrozumienia.

 

Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim naszym wspaniałym pacjentom, ich rodzinom i bliskim, a także pielęgniarkom, lekarzom i gronu ekspertów, którzy brali udział w Kongresie, mając ogromną nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze szerszym gronie i poruszymy kolejne ważne i trudne tematy.

 

Do zobaczenia za rok!

Pliki do pobrania