Jesteśmy aby ratować, leczyć, dawać nadzieję...
Wybierz język:

Pilotaż KONS w SCCS

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu jednym z 6 ośrodków koordynujących w Polsce pilotaż Kompleksowej Opieki nad Osobami z Niewydolnością Serca - KONS.

2018-11-28 14:27

21 listopada 2018 r. w siedzibie Ministerstwa Zdrowia został zainaugurowany przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym pilotaż Kompleksowej Opieki nad Osobami z Niewydolnością Serca – KONS. Zaplanowany na dwa lata program będzie realizowany w 6 wybranych polskich ośrodkach, w tym w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, obejmując łącznie 5 tysięcy pacjentów. Koszt pilotażu w 2019 r. to 40 mln zł.

Pilotaż KONS to unikalny w skali świata projekt o charakterze narodowego programu na rzecz skutecznego zapobiegania i leczenia niewydolności serca oraz kompleksowej opieki nad pacjentami z tą chorobą. Jego wprowadzenie pozwoli na uzyskanie najlepszych możliwych wyników klinicznych opieki nad chorymi, zapewni aktywny nadzór nad przebiegiem choroby oraz poprawi świadomość pacjentów.

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/zdrowie/minister-zdrowia-zainaugurowal-pilotaz-kompleksowej-opieki-nad-osobami-z-niewydolnoscia-serca-kons