Jesteśmy aby ratować, leczyć, dawać nadzieję...
Wybierz język:

I Kongres Pacjentów z Niewydolnością Serca

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że 5 czerwca 2019 r. w zabrzańskim Multikinie odbędzie się organizowany przez Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu I Kongres Pacjentów z Niewydolnością Serca, którego hasłem przewodnim będzie: „Wspólna droga, wspólny cel. Moje jutro”!

2019-04-26

Niewydolność serca stanowi dzisiaj jedno z największych wyzwań współczesnej medycyny. To schorzenie, któremu zazwyczaj towarzyszą inne choroby, co powoduje, że opieka nad pacjentem ma charakter kompleksowy. Wzrastająca świadomość znaczenia tej choroby sprawia, że w chwili obecnej coraz większą uwagę poświęca się doświadczeniu osób bezpośrednio nią dotkniętych. Mówi się, że razem z pacjentem choruje cała jego rodzina, a zatem stanowi ona niezwykle ważne ogniwo w opiece nad chorym. Kto, jak nie sam chory wie, z jakimi realnymi problemami spotyka się „żyjąc” ze swoją chorobą. Jego doświadczenie jest w tym zakresie nieocenione.

 

Dlatego biorąc pod uwagę powyższe, w odróżnieniu od innych tego typu zjazdów postanowiliśmy, że  spotkanie będzie miało charakter debaty, w której zamiast medyków, jak to zwykle ma miejsce, edukować i dzielić się swoją wiedzą będą sami pacjenci i wspierający ich bliscy, którzy będą opowiadać o napotykanych przez z nich codziennie barierach, czyhających zagrożeniach, a także o tym, jak sobie z nimi radzić nie rezygnując z uroków życia.

 

Szanowni Państwo,

 

Bardzo cieszymy się z tego spotkania, mamy bowiem wspaniałych, pełnych optymizmu i radości pacjentów, którzy emanując swoją pozytywną energią i entuzjazmem zarażają nimi innych. Są także doskonałymi przykładami na to, że niewydolność serca nie zawsze musi wywracać życie do góry nogami, ale że można z nią spokojnie żyć, trzeba się z nią tylko zaprzyjaźnić!

 

A zatem troszczmy się o naszych chorych, Ich bliskich, słuchajmy Ich i dziękujmy Im!

 

Komitet organizacyjny:

Mariusz Gąsior – Przewodniczący

Elżbieta Adamowicz

Elżbieta Gadula-Gacek

Krystyna Czapla

Lucyna Broja