Szukaj w serwisie
O nas Administracja Pracownie Kliniki Poradnie specjalistyczne KLINIKA ZDROWEGO SERCA Wydarzenia Konferencje Wydawnictwo Biblioteka Fundacje Stowarzyszenia
Aktualności Kronika SCCS Wyróżnienia Akredytacja ISO Ankiety Opinie Pressroom Galeria Konkursy Praca Przetargi Dojazd Kontakt
Jesteś tutaj: Strona główna » Akredytacja i ISO
 

Akredytacja i ISO

AKREDYTACJA SZPITALA –
NIEZALEŻNE POTWIERDZENIE WYSOKIEJ JAKOŚCI ŚWIADCZONYCH USŁUG

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu w roku 2014 przystąpiło do udziału w projekcie "Bezpieczny Szpital - Bezpieczny Pacjent". W oparciu o ocenę dokonaną przez zespół Wizytatorów Ośrodka Akredytacyjnego Rada Akredytacyjna w roku 2014 nadała Śląskiemu Centrum Chorób Serca w Zabrzu status ˝Szpitala Akredytowanego˝. Certyfikat akredytacyjny wydawany jest na okres trzech lat i stanowi dowód, iż Szpital cechuje się wysokim poziomem funkcjonowania. Akredytacja jest nieocenionym narzędziem, które wprost przekłada się na jakość opieki nad pacjentem. Dostarcza pewności pacjentom, że personel pracuje zgodnie z najlepszymi praktykami międzynarodowymi.
W roku 2017 Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu przystąpiło do drugiej wizyty akredytacyjnej. Wizytatorzy z Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie ocenili spełnienie standardów akredytacyjnych przez Szpital na poziomie 94% i stwierdzili, iż Szpital nadal ma bardzo dobrą, profesjonalną jakość udzielanych świadczeń.
Standardy akredytacyjne obejmują bardzo szeroki zbiór zagadnień, nie tylko bezpośrednio związanych z leczeniem pacjentów, ale również dotyczących procesów wspierających, których prawidłowy przebieg ma wpływ na bezpieczeństwo i komfort pacjenta.

/\
SCCS na Facebook'u

Fundacja Śląskiego Centrum Chorób serca

KRS 0000219230Podaruj 1% Podatku

Dziękujemy za pomoc
Chorym i naszemu Szpitalowi