Szukaj w serwisie
O nas Administracja Pracownie Kliniki Poradnie specjalistyczne KLINIKA ZDROWEGO SERCA Wydarzenia Konferencje Wydawnictwo Biblioteka Fundacje Stowarzyszenia
Aktualności Kronika SCCS Wyróżnienia Akredytacja ISO Ankiety Opinie Pressroom Galeria Konkursy Praca Przetargi Dojazd Kontakt


Ankiety i Opinie

  Księga gości

JAKOŚĆ OPIEKI MEDYCZNEJ I WARUNKI POBYTU W ŚLĄSKIM CENTRUM CHORÓB SERCA

Szanowni Państwo,
Chcemy wychodzić naprzeciw Państwa oczekiwaniom. Dlatego systematycznie prowadzimy badania satysfakcji pacjentów z pobytu w Śląskim Centrum Chorób Serca. Każdy z naszych pacjentów otrzymuje ankietę, w której proszony jest o anonimowe wyrażenie własnej opinii i stopnia swojego zadowolenia z udzielanej mu opieki medycznej i warunków jego pobytu w naszym szpitalu.
Państwa opinia jest dla nas bardzo ważna. Pomaga nam wciąż udoskonalać jakość opieki medycznej i warunki pobytu w naszym szpitalu.

Pragniemy również poznać opinie, przemyślenia, odczucia i oczekiwania Gości naszej strony. W związku z tym, zachęcamy Państwa do wypełnienia krótkiej i anonimowej ankiety, którą przedstawiamy poniżej.

Analiza satysfakcji pacjentów z pobytu i leczenia w SCCS w roku 2018

 
Informacje wstępne:
1. Płeć
 
2. Wiek
 
3. Czy był(a) Pan(i) pacjentem(ką) naszego szpitala?
 
4. Czy Pana(i) rodzina/znajomi leczyli się w naszym szpitalu?
 
PAŃSTWA OPINIA, OCZEKIWANIA, SUGESTIE
1. Czy jest Pan(i) zadowolony(a) z OPIEKI MEDYCZNEJ w naszym szpitalu?
 
  Dodatkowe uwagi:
2. Czy jest Pan(i) zadowolony(a) z WARUNKÓW POBYTU w naszym szpitalu?
 
  Dodatkowe uwagi:
3. Czy jest Pan(i) zadowolony(a) z ORGANIZACJI POBYTU w naszym szpitalu?
 
  Dodatkowe uwagi:
4. Czy polecił(a)by Pan(i) nasz szpital swoim znajomym/rodzinie?
 
  Dodatkowe uwagi:
5. Czy Pana (i) zdaniem w Śląskim Centrum Chorób Serca respektowane są prawa pacjenta?
 
  Dodatkowe uwagi:
 
Dziękujemy za Państwa opinie. Jednocześnie informujemy, że Śląskie Centrum Chorób Serca nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisów zamieszczonych w Księdze Gości. Teksty o charakterze reklamowo-komercyjnym, a także zwierające słowa niecenzuralne i obraźliwe będą usuwane przez moderatora.

Piotr Urbaniak  2018-11-12 14:28:51
Chciałbym bardzo podziękować przede wszystkim dr. Filipiakowi za operację wymiany zastawki.Doktor to wspaniały człowiek,profesjonalista.Jeśli ktoś ma problemy z sercem Polecam .Chciałbym też podziękować wszystkim lekarzom i pielęgniarkom.Jestem wdzięczny i życzę dalszych sukcesów.Jesteście NAJ NAJLEPSI
 
Marta Stachura   2018-11-02 22:41:37
Chciała Bym bardzo Podziekować wszystkim lekarzą za podjetą próbę ratowania mojej mamy niestety operacja sie nie powiodła po godzinie od przeszczepu serce przestało bić została podłączona pod sztuczne serce ale nie dała rady zmarła 19.09.2018 roku o godzinie 22:10 wiem że cały zespół lekarzy walczył o jej życie za co bardzo chciała bym Podziękować. Córka Mirosławy Gałek.
 
Barbara Żwak  2018-08-24 18:52:45
W imieniu Pani Ireny Sitek operowanej dn.31.07.2018r.pragnę złożyć serdeczne podziękowanie dla Pana dr.J.Pacholewicza za przeprowadzoną operację.Osobne podziękowania za wspaniałą opiekę i miłą atmosferę dla całego personelu z Oddz.Kardiochirurgii.Córka Barbara Żwak.
 
Monika i Dariusz Grzonka  2018-08-15 23:32:07
Serdeczne Podziękowania dla Pana Dr n med Rolanda Fiszera i całej ekipy z Kardiologi Dziecięcej za naprawę serduszka naszej córki Alicji. Wielkie Brawa za Waszą służbę i pomoc potrzebującym.Z wyrazami szacunku i uznania Rodzice Alicji G.
 
Piotr i Agnieszka Żółtak  2018-07-31 10:00:08
Dzień dobry. Ponieważ nie wiem jak założyć wątek, chciałbym po ludzku podziękować. Z 4 na 5 czerwca została do Państwa przewieziona moja żona z problemem po demontażu portu naczyniowego (cytostatyki). Udało się chirurgią naczyniową usunąć pozostałości cewnika z prawej komory serca. Sam szpital zrobił na mnie kolosalne wrażenie. Ale jeszcze większe zrobił na mnie personel. Lekarze i pielęgniarki pełni empatii, życzliwi i przy okazji cierpliwi. Jestem pełen szacunku dla Was. Nie wiem jak ubrać to w słowa. Jesteście po prostu NAJLEPSI. Przywracanie mi wiarę w służbę zdrowia. Pozdrawiam serdecznie Piotr Żółtak i Agnieszka Żółtak (Wasza pacjentka).
 
Teresa Kraskowska  2018-07-18 10:17:44
Szanowni Państwo, chciałabym złożyć serdeczne podziękowanie całemu Zespołowi Oddziału Kardiochirurgii Śląskiego Centrum Chorób Serca pracującemu pod kierownictwem Pana Profesora Mariana Zembali. W sposób szczególny pragnę podziękować Panu Doktorowi Krzysztofowi Filipiakowi, który będąc prawdziwym lekarzem z powołania i specjalistą najwyższej klasy, pozostaje człowiekiem skromnym, życzliwym i pełnym empatii. Panie Doktorze, dzięki przeprowadzonej przez Pana operacji dostałam szansę na pełny powrót do zdrowia, za co składam serdeczne podziękowanie! Bardzo dziękuję również pozostałym wspaniałym osobom, które opiekowały się mną podczas pobytu w Państwa klinice. Lekarzom z Oddziału Intensywnej Terapii, którzy otoczyli mnie opieką w tak ważnych, pierwszych chwilach po zabiegu, Paniom pielęgniarkom, które z życzliwym uśmiechem zawsze służyły radą i pomocą, Państwu rehabilitantom jak również Paniom pracującym w sekretariacie oddziału, gdzie zawsze można było liczyć na kompetencję i życzliwość. Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu w niczym nie ustępuje renomowanym ośrodkom zagranicznym. Pacjent może liczyć zarówno na profesjonalną opiekę świetnie wyszkolonej kadry jak i bardzo dobre warunki pobytu. Przebywając po Państwa opieką czułam, że jestem w dobrych rękach, i że cokolwiek się zdarzy Państwo podejmą właściwe, najlepsze dla pacjenta decyzje. Miło mi było usłyszeć, że po raz kolejny SCCS w Zabrzu zajęło 1 miejsce w rankingu najlepszych szpitali kardiologicznych i kardiochirurgicznych w Polsce. Serdecznie Państwu gratuluję, życzę wielu dalszych sukcesów i jeszcze raz ogromnie dziękuję. Z wyrazami szacunku i uznania dla Państwa trudnej pracy Teresa Kraskowska
 
Alojzy Rosa  2018-06-29 15:44:35
Gorące podziękowanie dla całego personelu z dr n. med. Tomasza Hrapkowicza na czele za otrzymanie drugiego życia. Ostry tętniak rozwarstwiający aorty wstępującej typu A. Po operacji czuję się bardzo dobrze. Życzę dalszych sukcesów. Wdzięczny pacjent z żoną.
 
DARIUSZ ZIELSKI  2018-06-16 21:05:18
Serdeczne podziękowania dla całego zespołu lekarzy i całemu personelowi a w szczególności dr. Tomaszowi Hrapkowiczowi i dr.Annie Kwiecien za wykonaną operacje 12.04.2018(wymiana zastawki aortalnej na zastawke mechaniczną-metoda maloinwazyjna)Po operacji samopoczucie żony jest bardzo dobre.Dziekujemy za otrzymanie drugiego życia i życzymy dalszych sukcesów.
 
Stanisław Kolorz  2018-06-14 08:37:06
Podziękowania dla dr n. med. Krzysztofa Dyrbusia za trafną diagnozę i przekonanie mnie do poddania się zabiegowi ablacji migotania przedsionków, który to zabieg w znakomity sposób poprawił moje samopoczucie i wydolność organizmu. Wdzięczny pacjent
 
Stanisław  2018-06-14 08:32:58
Podziękowania dla Prof. dr hab. n. med. Mariusza Gąsiora Kierownika III Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiologii SUM Oddziału Chorób Serca i Naczyń wraz z zespołem świetnie wyszkolonych lekarzy, wspaniałych i troskliwych pielęgniarek i personelu medycznego za pomyślny przebieg zabiegu ablacji migotania przedsionków. Wdzięczny pacjent Stanisław K. (5425/18)
 
Cykowski Andrzej  2018-05-21 15:32:50
Szanowny Pan Prof. dr n medycznych Marian Zembala. Najserdeczniejsze podziękowanie dla Pana i zespołu kardiochirurgicznego za pomyślne wykonanie wykonaną operację i naprawę zastawek dnia 21-05-2014r. Dziękuję wszystkim lekarzom i pielęgniarkom za wspaniałą opiekę pooperacyjną.
 
Marian Kućmierz  2018-04-06 13:38:54
Szanowny Pan.Prof.dr hab.n medycznych Marian Zębala W imieniu żony i własnym składam najserdeczniejsze podziękowania na ręce pana Profesora za zespół wspaniałych lekarzy i pielęgniarek pod kierownictwem pana doktora K.Filipiak dokonali naprawy zastawki mitralnej i bajpasów u mojej żony Bożeny Kućmierz przyjęta 16.03.2018 wypisana 29.03.2018.Serdecznie dziękuję wszystkim lekarzom pielęgniarkom rehabilitantom za wspaniałą opiekę po operacyjną.Dziękuję za życzliwość ,wspaniałe podejście do pacjenta.Jesteście wielcy i wspaniali bardzo dziękuję w imieniu żony i rodziny- mąż.Serdecznie pozdrawiam .
 
Elzbieta Michalek  2018-04-01 10:14:41
Zdrowych Radosnych Swiat Wielkanocnych Blogoslawienstwa od Chrystusa Zmartwywstalego:) dla Wszystkich Zyczy Pacjentka Ela
 
Krzysztof Koper  2018-03-16 19:56:17
Wielkie podziękowania za opiekę nad moją osobą na budynkach A/B/C. Z całego (naprawionego) serca polecam.
 
Jaroslaw Walas  2018-03-01 00:26:25
Dziekuje.
 
Ewa Rakowska  2018-02-13 08:41:11
Dziękuje za uratowanie życia mojemu tacie, który w stanie krytycznym trafił do Was! Pan doktor Marcin Kaczmarczyk i Pani doktor Anna Pióro - nie wiem jak Wam dziękować! Cała ekipa szpitala, opieka - jestem pod ogromnym wrażeniem. Dziękuje z całego serducha.
 
Daria Stopa-Midek  2018-01-17 15:47:53
Podziękowania dla całego zespołu kardiochirurgicznego dr M. Kaczmarczyka, pielęgniarek i personelu za profesjonalizm, dbałość o pacjenta, mojego tatę, informowanie o stanie zdrowia na każdym etapie leczenia, cierpliwość, dyskrecję, empatię. Dziękuję za żywą ideę " ... ratować, leczyć, dawać nadzieję", która pulsuje. Wasza praca to nie cuda, ale wiedza, wiedza, wiedza, przepleciona, doświadczeniem, ciężką pracą, odpowiedzialnością, opanowaniem, altruizmem i pokorą, a to wszystko przypieczętowane świetną organizacją. Jedyną magią jest dyskretny uśmiech kardiochirurga, który podając Ci dłoń mówi "jest dobrze".
 
Rodzice 17-letniego Marcela  2018-01-02 18:23:51
Samych pomyślności, sukcesów i radości w Nowym Roku 2018 personelowi Kardiochirurgii Dziecięcej, a w szczególności dr Szymonowi Pawlakowi, dr Jarosławowi Rycajowi i dr Joannie Śliwce. Oby nigdy nie pojawiły się przeciwności przeszkadzające realizować Wasze Dzieła. Rodzice 17-letniego Marcela
 
Bronisława Góralczyk  2017-12-16 17:59:03
PODZIĘKOWANIE DLA ŚCCS W ZABRZU Naprawią mnie?... Naprawią mnie? - Tak myślę... Bo po co mi tam jechać? Marzenia w diabły wyślę, lecz wiary nie zaniecham... Bo wierzyć przecież muszę: powrócę odmieniona i zdrowsza pewnie (tuszę...), choć wciąż ta sama żona... Serducho mi odmłodzą; zastawkę nową sprawią... ........................................... Czy na to, co mi zrobią, gwarancję też wystawią?... Gliwice 12.07.2017 r. Bronisława Góralczyk Odpowiedź się sama nasuwa... DRODZY PAŃSTWO SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA PANA DR MICHAŁA ZEMBALI ORAZ DLA WSZYSTKICH PAŃSTWA, KTÓRZY W DNIU 11.08.2018 R. W ŚLĄSKIM CENTRUM CHORÓB SERCA W ZABRZU PRZYCZYNILI SIĘ DO ZDECYDOWANEJ POPRAWY STANU MOJEGO ZDROWIA POPRZEZ WIELOGODZINNY ZABIEG OPERACYJNY WYMIANY ZASTAWKI AORTALNEJ I OPIEKĘ POOPERACYJNĄ. TERAZ JUŻ WIEM, CO TO ZNACZY ZDROWIE... BO TYLKO ONO JEST BEZCENNE. Życzę Państwu pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych dobrych dni w nowym roku. Wdzięczna pacjentka i autorka wiersza, Bronisława Góralczyk
 
Rafał Maksymiak  2017-11-20 20:16:26
Dziękuję za udaną operację 30.03.2017 oraz bardzo dobrą opiekę dla lek.Remigiusza Antończyka dzięki niemu żyje. DZIĘKUJE
 
Bogdan Cichocki z żoną  2017-11-20 19:42:06
Serdeczne Podziękowanie dla dr Michała Zembali za troskliwą i profesjonalną pomoc,przeprowadzoną operację wszczepienia MitraClipa(6.07.2017) oraz danie mi szansy na lepsze funkcjonowanie.Dziękujemy bardzo.
 
ANITA Pietruszczak  2017-10-29 19:46:54
Pokaż listę Przeciągnij w dół, aby odświeżyć... PODZIĘKOWANIA Od: anita.pietruszczak 27.10 1 Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu Prof. dr. hab. n. med. Zbigniew Kalarus Podziękowania Szanowny Panie Profesorze na Pana ręce pragnę złożyć podziękowania za wspaniała i profesjonalna opiekę dla całego zespołu Lekarzy oraz Pielęgniarek Oddziału Kardiologii I. Niezwykłe zaangażowanie, profesjonalizm i życzliwość to cechy osób pracujących w SCCS. Ogromne wyrazy uznania i podziękowania składam dla doc. Oskara Kowalskiego za profesjonalizm, zaangażowanie, ogromne wsparcie oraz życzliwość jaką okazał zarówno podczas wizyt w poradni jak i podczas pobytu na oddziale, dr. Adamowi Sokalowi wraz z zespołem z Kardiologii III za podjęty trud oraz zakończony sukcesem zabieg usunięcia układu stymulującego. Niezwykle wdzięczna jestem również dr. Michałowi Mazurkowi opiekunowi Rm1, za ogromną serdeczność i życzliwość oraz profesjonalne objaśnienie wszelkich wątpliwości. WSZYSTKIE Panie pielęgniarki dały się poznać jako wysoko wykfalifikowane, rzetelne oraz sympatyczne osoby, jednakże chciałabym wyróżnić wyjątkowe Panie Marzenkę (Rm1),Sylwie otraz Beatkę które w sposób nadzwyczajny okazują. empatie, wyrozumiałość oraz zawsze kieruja dobre słowo w kierunku, każdego pacjenta. Profesjonalizm, ogromne poczucie bezpieczeństwa oraz wyjątkowa atmosfera to, to co sprawia, że mój niekrótki pobyt NIE staje się być uciążliwy i na pewno pozostanie dobrze wspominany. W Śląskim Centrum Chorób Serca wartość słów Służba Zdrowia nabiera prawdziwego wymiaru. Z Poważaniem Wdzięczna pacjentka Anita Pietruszczak
 
Andrzej Brol  2017-10-02 19:28:56
Dziękuję bardzo DR.TOMASZOWI HRAPKOWICZOWI za operację CABG przeprowadzoną 14 czerwca 2017r na moim chorym sercu. Panie Doktorze, dzięki Panu znowu cieszę się ŻYCIEM i marzę o bardzo wysokich górach. Dziękuję również DR. Krzysztofowi Kubackiemu, anestezjologowi Robertowi Kłyszejko, oraz Pani Teresie Farys, Annie Budzich, Ewie Pyrek i Panu Dawidowi Wąs. Jesteście wielcy, życzę dużo sił i zdrowia. Niech Wam Bóg Błogosławi. SCCHS Zabrze the BEST!!!
 
Teresa Stach  2017-07-31 16:51:06
Bardzo serdecznie pragnę podziękować panu dr.hab.Jacheć Wojciech oraz lek.med.Kolaszko Agnieszka lek. med.Krzemień -Wolska Krystyna,oraz całemu personelowi za pomyślne wykonanie koronarografi .Wdzięczna pacjentka Teresa Stach
 
Teresa Iskierka  2017-06-19 14:39:10
Podziękowanie dla Pana Doktora Jacka Wojarskiego. Drogi Panie Doktorze. Dziękuję bardzo za najpiękniejszy prezent, jaki otrzymałam z okazji Dnia Kobiet- jest to dar drugiego życia, zawdzięczam go Panu. Byłam Pana Doktora pacjentką operowaną 8 marca 2017r. Pana ogromna wiedza, doświadczenie, a przede wszystkim troska oraz zwykłe ludzkie zainteresowanie pacjentem, pozwoliły mi ze spokojem i optymizmem podejść do tak skomplikowanej operacji. Trudno wyrazić słowami moją wdzięczność, jednak niech mi będzie wolno napisać, że jest Pan lekarzem z powołania, posiada Pan zarówno ogromną wiedzę, jak i cierpliwość oraz takt i zrozumienie dla ludzkiego cierpienia. Te cechy składają się na Pańską osobowość i na pewno przyczyniają się do odnoszenia sukcesów zawodowych, których będzie Pan odnosił jeszcze wiele. Panie Doktorze jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJĘ, bo inaczej słowami nie potrafię wyrazić tego co czuję. Wdzięczna pacjentka Teresa Iskierka „Iskiereczka” z rodziną.
 
MAŁGORZATA.B.  2017-06-14 08:14:45
Wyrazy szacunku oraz ogromne podziękowania dla całego personelu centrum.Państwa praca przynosi niesamowitą radość i nadzieje.Szczególne podziękowania dla panów doktorów z którymi miałam szczęście osobiście rozmawiać;dr.J.SIKORA,DR.J.NIEDZIELA oraz DR.KRAJEWSKI.Życzę sukcesów zawodowych i wszystkiego najlepszego w podziękowaniu za opekę nad mężem.
 
Antoni Wolowski  2017-04-20 19:01:02
"Życie, jest tylko jedno". Żadne słowa, czyny nie potrafią wyrazić ogromu mojej wdzięczności co czuje moje "Nowe serce" .Nie mam zamiaru nikomu kadzić. Najlepszym doktorem jest dr Michał Zembala oraz doktor Piotr Pasek., którzy w pocie czoła zawrócili mnie z "Tamtej Drogi". Dużo sukcesów personelowi Oddziału Kardiochirurgii. Duże ukłony i wyrazy wdzięczności personelowi OJOM-u oraz słowa uznania. "I Jesień stała się wiosną". Z poważaniem dozgonnie wdzięczni Antoni Wolowski Małgorzata Stolarska
 
Rodziewicz  2017-03-27 15:50:32
Bardzo serdecznie pragnę podziekowac Panu doktorowi Piotrowi Łapie za życzliwosc serdecznosc i oddanie paciętowi dobre słowo dla rodzicow serdecznie dziękujemy za dobra opiekę Pana doktora i calemu personelowi oddziału kardiologi dziecięcej .Bardzo wdzieczni rodzice małej Oliwi Rodziewicz ,Iwona Ondyć Marcin Rodziewicz .
 
Bogusława Wolowska-Telus  2017-03-20 09:43:03
Z całego serca dziękuję zespołowi kardiochirurgów, którzy pod kierownictwem dr Michała Zembali 13.12.2016r.oraz podczas reoperacji z sukcesem dokonali trudnego zabiegu- zastawka, tętniak aorty wstępującej ,by passy. Panu, Panie Doktorze po stokroć dziękuję, że się Pan nie poddał i w krytyczną noc, walczył Pan o przywrócenie do życia mojego brata Antoniego Wolowskiego. Dla mnie/dla nas jest pan lekarzem, który swój zawód traktuje jak misję. Przywrócił Pan życie, zdrowie i nadzieję. Myślę, że aby ratować serca trzeba mieć SERCE. Okazał nam JE Pan podczas pierwszej rozmowy 29.06.16 a potem podczas każdej następnej aż do zabiegu i trudnych dni po. Życzę Panu sukcesów zawodowych, radości dnia codziennego. Łącze wyrazy wdzięczności i szacunku. Bogusława Wolowska
 
Teresa Trojanowicz  2017-01-31 17:29:01
Pragnę bardzo serdecznie podziękować zespołowi transplantacyjnemu Dr J.Wojarskiemu,doc. S. Żegleniowi dr Karolakowi, M. Ochmanowi za uratowanie życia mojej córki.Ci wspaniali lekarze wraz z pozostałym personelem dali mi to co najcenniejsze przywrócili do życia moje dziecko. Szanowni Panowie bardzo gorąco dziękuję, jesteście wspaniałymi lekarzami z odpowiednim podejściem nie tylko do pacjentów ale także ich rodzin. Jesteście wybitnymi specjalistami w dziedzinie transplantologii.Gorąco pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów z wyrazami szacunku wdzięczna matka
 
Konrad Hajok  2016-11-15 11:38:00
Jest coś piękniejszego na świecie nad to,gdy się drugiemu życie ratuje i zdrowie przywraca.Tego doświadczyłem ja już trzykrotnie i doświadcza tego tysiące ludzi dzięki Waszej cudownej,szlachetnej pełnej poświęceń pracy kardiologicznej! Dlatego dziś pragnę z całego serca podziękować wszystkim,którzy się do tego przyczynili-zespołowi lekarzy,pielęgniarek,pracownikom laboratorium,salowym i wszystkim tej kliniki. Gorąco i serdecznie dziękuję i proszę Boga aby Wam błogosławił w tej tak odpowiedzialnej i mozolnej pracy. Obdarzył mądrością i umiejętnością. Doznawajcie wielkiego uznania, nagradzania i szacunku od pacjentów. Tak bardzo wdzięczny pacjent
 
Jadwiga Piprowska  2016-09-19 20:05:01
"Nigdy nie jest za wiele dziękować" Dziękuję więc z głębi serca za uratowanie życia mojemu synowi_ matka , życząc Panu dr Krzysztofowi Filipiakowi wszelakiej pomyślności w życiu.
 
Stanisław Cieśla   2016-08-13 10:45:18
Serdeczne podziękowania całemu zespołowi lekarskiemu i pielęgniarką, za opiekę,szczególnie prof. GĄSIOROWI
 
Elżbieta Zwolińska  2016-06-25 19:38:36
Wielce Szanowni Państwo! Za uratowanie życia pragnę na ręce Pana Doktora Ryfińskiego i Pana Doktora Paska złożyć dla całego zespołu operującego mnie w dniu 2 lutego br. wyrazy podziękowania, podziwu i niezmiernej wdzięczności. Wszystko odbyło się jak w bajce, gdy niemożliwe staje się możliwe. Trzy bypassy wszyto mi bez wyjęcia serca, w rytm jego pracy, tylko dlatego, by mnie nie narażać. To całkowite poświęcenie zespołu operującego dla ratowania mojego, przecież anonimowego życia, i... maestria chirurga! Na sali operacyjnej przed zaśnięciem czułam oddanie tak duże, że nie było miejsca na niepokój. Pamiętam serdeczność Pani Doktor Anestezjolog w okularach o białych oprawkach i drugiej Pani Doktor Anestezjolog, która pamiętała o mojej małej prośbie, wyrażonej dzień wcześniej. Nie znam wszystkich nazwisk tych szlachetnych osób, tak oddanych swojemu powołaniu, ale tamte chwile zachowałam głęboko w pamięci. Przez następne 6 dni po operacji też czułam uważność i nienaganną opiekę. Za wszystko ze wzruszeniem i z całego serca dziękuję. Pozostaję z wdzięczną pamięcią o doznanym dobrodziejstwie - Elżbieta Zwolińska --
 
Jacek Wójcik  2016-06-22 12:04:56
Chciałem za pośrednictwem Waszej strony wyrazić wdzięcznośc i podziękowanie za profesjonalnie przeprowadzoną plastykę zastawki aortalnej doktorowi Romanowi Przybylskiemu który 1.04.2014r. dokonał tego dzieła. Po operacji szybko wróciłem do pełni sił i prowadzę normalne życie. Dziękuję również całemu personelowi oddziału Kardiochirurgi za profesjonalną opiekę pooperacyjną. Podziękowania również dla prof. T.Kukulskiego pod którego jestem opieką i spotykamy się na wizytach kontrolnych. Pozdrawiam!
 
Monika Szkudlarek  2016-06-17 11:33:11
Ogromne podziękowania dla Wszystkich ze Śląskiego Chorób Serca, szczególnie dla Doktora Michała Zembali :-) za Jego życzliwość, serdeczność i oddanie. Dzięki Niemu dostałam drugie życie.... mam 28 lat, córkę 6 letnią i cudownego partnera. Wszystko co się wydarzyło, personel, lekarze i pielęgniarki byli wspaniali. Niczego przykrego nie doświadczyłam, wrecz przeciwnie. Dziękuję z calego serca:-)
 
Jerzy Krawczyk  2016-05-26 15:29:02
jestem 2 lata po operacji tętniaka rozwarstwiającego aorty wstępującej . mam wstawioną protezę hybrydową przez dr.M.Zębale.Polecam wszystkim CCHS Zabrze
 
Emilia Ryszkiewicz  2016-05-17 23:27:34
Dziękuję z całego serca przede wszystkim dr n.med. Krzysztof Filipiak który dzięki wizycie przed zabiegiem uspokoił moje nerwy i rozwiał wszystkie wątpliwości. Bardzo mnie doktor zaskoczył swoją wizytą przed zabiegiem i po by spytać jak się czuje. Poza tym to bardzo wybitny specjalista , który naprawił moje serduszko , gdzie w innych szpitalach nie podjęli się tego . Poprzez małe nacięcie a co za tym idzie małą blizną naprawił wadę i sprawił że żyję dalej. Śmiało mogę stwierdzić że dał mi doktor nowe życie. Nie znając mnie sam podjął się by naprawić moją wadę poprzez boczne cięcie i się udało. Bardzo dziękuję bardzo!!!!Ponadto dziękuję też doktorowi asystującemu za poświęcony mi czas po zabiegu by wyjaśnić mi co i jak w moim sercu zostało wykonane. Bardzo tą rozmową uzupełnił moją wiedzę na ten temat. Ponadto dziękuję pielęgniarce z oddziału intensywnej terapii która czuwała nade mną w noc po zabiegu z 23-24 marca 2016 roku , która to zaplotła mi włosy w piękne warkoczyki i była gdy źle znosiłam znieczulenie . I każdej z pielęgniarek za to że były zawsze kiedy zawołałam, za uśmiech, ciepłe słowo, za opiekę . Wspaniały personel wspaniały szpital, będąc tam czułam się bezpieczna że jestem w dobrych rękach. Rozwijajcie się dalej , bo dzięki Wam mogę żyć dalej !!!!
 
Małgorzata M  2016-05-02 22:55:40
Dziękuję w imieniu mamy Danuty Ledwoń za uratowanie jej życia!! To dzięki Wam mama żyje już 9 lat dłużej po ciężkich czterech operacjach na otwartym sercu. Czuje się bardzo dobrze. Szczególne podziękowania dla doktora Karolaka , który operował ją w czerwcu 2015 r . Zgadzam się z Waszym mottem - " jesteście po to by ratować, leczyć i dawać nadzieję". Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
 
Małgorzata Czerniak-Reczulska  2016-03-14 11:00:17
W imieniu swoim oraz mojej mamy Wandy Czerniak,która w dniu 04.03.2016 przeszła operację wszczepienia pomostów tętnic wieńcowych składam serdeczne i gorące podziękowania całemu zespołowi operującemu a w szczególności dr T.Hrapkowiczowi, całemu zespołowi pooperacyjnemu za profesjonalną i wspaniałą opiekę. Dziękuje również bardzo mocno za okazane serce, wyrozumiałość i zrozumienie kardiochirurgowi dr P.Paskowi oraz kardiologowi dr J.Foremnemu. DZIĘKUJE
 
Stanisław Rabczak   2016-02-04 18:16:14
Chciałem serdecznie podziękować doktorowi T. Styn za perfekcyjne przeprowadzenie operacji. Doktor do pacjenta podchodzi naprawdę profesjonalnie, oraz wykonuje swoje czynności perfekcyjnie. WIELKIE, WIELKIE podziękowania. Dziękuję także całemu personelowi SCCS. Pacjent Stanisław Rabczak.
 
Wójcik Zbigniew  2015-11-05 16:54:25
Pragnę serdecznie podziękować za udany zabieg ablacji z przed 2-ch tygodni.Jestem pełen uznania dla pracy lekarzy i pielęgniarek.Szczególne podziękowania przesyłam :prof.Mariuszowi Gąsior,Krzysztofowi Myrda i Adamowi Krajewskiemu
 
Daniel Jabłoński  2015-07-22 00:02:15
Serdecznie dziękuję dr. n. med. Michałowi Zembali oraz całemu zespołowi bloku operacyjnego za pomyślnie przeprowadzoną operację. Ogromne podziękowania składam również lekarzowi koordynującemu dr. Romanowi Przybylskiemu oraz dr Natalii Kamieńskiej. Szczególne podziękowania za wsparcie, opiekę i pomoc składam dr. Tomaszowi Niklewskiemu oraz dr. Jerzemu Foremny. Na szczególną uwagę zasługuje praca zespołu pielęgniarskiego, któremu składam podziękowania za okazaną troskę i profesjonalne podejście do pacjenta. Z wyrazami szacunku,wdzięczny pacjent- Daniel Jabłoński.
 
Sabina Kubieniec  2015-05-15 10:40:50
Serdeczne podziękowania dla dr Michała Zakliczyńskiego oraz prof Mariana Zembali dzięki którym wróciłam do domu i funkcjonuje jak zdrowy człowiek ( po 1 mc pobytu w szpitali ) oraz wszystkim siostrom na oddziale transplantologi które dodawały Mi otuchy :)
 
Bogdan Marcinkowski  2015-02-15 20:00:00
Chciałbym podziękować lekarzom i całemu personelowi medycznemu a w szczególności Prof. dr hab. med. Michałowi Zakliczyńskiemu i Prof.dr hab.n.med. Marianowi Zembali za 15 lat opieki po przeszczepie serca za troskliwą i profesjonalną opiekę medyczną, życzliwość, oraz danie mi szansy na powrót do normalnego życia.
 
Wirginia Gołąb córka Jana Gołąb   2015-01-19 00:28:48
9 lat temu w tej o to klinice podarowali drugie życie mojemu Ojcu. Dzięki tej klinice mógł być z całą rodziną 6 lat! A wcześniej? Szanse na przeszczep były bardzo nikome! Miałam 3 lata gdy tata zachorował, a 9 gdy był operowany. Ile musiałam się naogladac jak cierpiał, jak umierał w łóżku! Az do dnia gdy zadzwonili z kliniki! Po przeszczepie tata odzyskał siłę i wiarę w życie, lepsze życie! Dziękuję Dziękuje bardzo dr. Wojarskiemu, dr. Żegleniowi za taką pomoc podtrzymaniu na duchu i odpowiedzialność za przeszczep. Nadzieja w niemożliwe to daliście całej naszej rodzinie. Dziś mam 18 lat tata zmarł 3 lata temu, ale był był 6 lat a dla mnie to bardzo długo! Dziękuje raz jeszcze.
 
Józef Kobędza  2014-11-26 18:44:19
Chciałbym z całego serca najserdeczniej podziękować Panu dr. Krzysztofowi Filipiakowi, dr. Krzysztofowi Kubackiemu oraz całemu zespołowi operującemu SCCS w Zabrzu za przeprowadzenie w dniu 19.08.2014 r. udanej operacji wymiany aortalnej zastawki serca metodą małoinwazyjną. Jestem pod bardzo pozytywnym wrażeniem podejścia całego personelu medycznego do pacjenta, profesjonalnego, rzeczowego a zarazem pełnego życzliwości, opieki i ciepła . Życzyłbym wszystkim chorym pacjentom w całej Polsce takiej opieki medycznej jaką otrzymałem w zabrzańskim SCCS. Wszystkiego najlepszego dla lekarzy, pielęgniarek , niezmiennej wytrwałości, sukcesów w dalszej pracy zawodowej. Dziękuję z całego serca. Pozdrawiam - Józef z Częstochowy.
 
Margota Migas  2014-11-16 12:48:08
Na ręce Profesora dr hab. n. med. Mariana Zembali składam serdeczne podziękowania Panu dr n. med. Bogusławowi Ryfińskiemu i całemu zespołowi operacyjnemu za przeprowadzenie operacji oraz personelowi oddziału Kardiochirurgii i Transplplotologii Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu za opiekę pooperacyjną i pomoc w powrocie do zdrowia. wdzięczna pacjentka Margota Migas
 
Michał Moś  2014-10-22 19:40:32
Robicie kawał dobrej roboty. Wiem, że choć nie wszystkich udaje się uratować, to udaje się wam zachować godnie. Ja jednak sobie myślę, że trzeba wszystko zrobić, aby wpajać rodzinom fakt, że ich bliscy nie mają prawa opuszczać ich w chorobie.
 
artur rak  2014-10-18 19:38:37
dzięki za uratowanie syna 13 lat za szybką decyzję,wspaniali lekarze pani prof szkutnik i dr n fiszer godna polecenia placówka szacun
 
Jerzy Krawczyk  2014-05-29 21:01:14
Najwyższe wyrazy szacunku całemu zespołowi operującemu a w szczególności Lekarzowi prowadzącemu Dr M.Zembali za przeprowadzoną operację w dniu 14.05.2014 r.wymiany aorty wstępującej łuku i części aorty zstępującej. Panie Doktorze bardzo dziękuję za uratowanie życia.Dziękuję Paniom Pielęgniarkom za życzliwość i profesjonalizm. Z poważaniem Jerzy Krawczyk z Rodziną
 
Ewa Halska  2014-05-28 18:02:24
tak po prostu - dziękuję!
 
Justyna Zielińska  2014-05-11 18:46:09
Składam serdeczne podziękowania całemu personelowi ,a zwłaszcza dr Dyrbusiowi i dr Rozentrytowi za leczenie,oraz wspaniałą opiekę nad moją Ś.P. kochaną Mamą Zofią Namroży .Dzięki Państwa wiedzy mogliśmy się cieszyć obecnością Mamy przez 4 lata... Z wyrazami szacunku i zaufania - córka.
 
Marcin Kowalewski  2014-04-12 16:56:47
Dziękuje za opieke i fachowe wykonanie ablacji i zamknięcie ubytku na przegrodzie między komorowej(ASD2) u mojej kochane córki wielkie dzieki dla doktora Regieca za miłe słowa w czasie pobytu w szpitalu.
 
Irena Slawinska  2014-03-30 14:10:50
Szanowny Pan Prof.dr hab.n.med.Marian Zembala Skladam Najserdeczniejsze podziękowania na rece Pana Profesora za wspanialy zespol lekarzy i pielęgniarek, którzy pod kierownictwem pana doktora Jacka Wojarskiego dokonal naprawy moich zastawek w dniu 17.02.2014r. Dziekuje pielegniarka i rehabilitantom za wspaniala opieke poopreacyjna. Serdeczne podziękowania dla dr. Dariusza Puszczewicza za wielka zyczliwosc w podejściu do pacjeta. Jestescie Wspaniali. Bardzo dziekuje i pozdrawiam wdzieczna pacjetka Jrena Slawinska z rodzina.
 
Elzbieta Hamryszak  2014-02-19 13:28:35
W imieniu własnym i rodziny pragne złozyc słowa podziekowania dla lekarzy (Macieja Urlika oraz jego kolegów)panu profesorowi Marianowi Zembali,oraz personelowi medycznemu oddziału Kardiochrugii i Intensywnej Terapii za zaangażowanie ,fachowosc i profesjonalizm w przeprowadzeniu operacji przyszczepu bajpasów mojemu ojcu( Antoni Kiper) w dniu 14.02.2014.Za bardzo ciepłe i zyczliwe słowa otuchy i nadzieji.Jeszcze raz serdecznie dziekuje zwłaszcza panu doktorowi Maciejowi Urlikowi za zyczliwe zainteresowanie przebiegiem leczenia. Z powazaniem Hamryszak Elzbieta
 
Małgorzata D  2014-01-20 22:14:46
Miałam ablacje i zamkniecie ASD2.Poczawszy od badań pielegniarskich,przyjecia w oddziała i pierwszego kantaktu z oddziałem z pomoca pań pielegniarek(sa świetne)do badań lekarskich,szybko i sprawnie i zabiegu najpierw ablacji a potem zamknięcia asd2-wszystko wzorowo.Jestem bardzo zadowolona z opieki ,leczenia i dobrego traktowania jako pacjenta.Dziekuje bardzo za wszystko.;-))Dziękuje pani dr Baranowskiej,dr Knopowi i pielegniarkom z oddziału i R ki(niestety nie znam wszystkich imion.)Pozdrawiam.
 
Grzegorz Wojtaszek  2014-01-15 09:45:06
Składam serdeczne podziękowania za przeprowadzoną w dniu 09.12.2013. operację . Serdecznie dziękuję wszystkim lekarzom oraz pielęgniarkom za wspaniałą opiekę i życzę dużo zdrowia oraz dalszych sukcesów.Szczególne podziękowania kieruję do dr Wojciecha Karolaka !
 
zbigniew żołnierczyk  2014-01-04 20:26:35
14.12.2013r.miałem przeszczep serca chciałem podziękować za wsaniały personel medyczny za opiekę medyczną oraz za podarowanie mi drugiego życia dziękuję
 
Marek Dratwiński  2013-12-21 13:18:40
Jestem pod wrażeniem dbałości o pacjenta przez wszystkich bez wyjątku członków personelu szpitala począwszy od kwalifikacji do zabiegu, określenie terminu, łączności z pacjentem poprzez przyjęcie na oddział, rozmowę z kardiochirurgiem o szczegółach operacji, możliwych zagrożeniach i o okresie i sposobie rehabilitacji aż do wypisu ze szpitala. Duża życzliwość lekarzy i pielęgniarek do dzisiaj pozostała w mojej pamięci. Pragnę im wszystkim podziękować, że przedłużyli mi życie (dawano mi do dwóch lat życia), że powróciłem do pełnej sprawności i mogę dalej uprawiać ulubione sporty (narty, rower, pływanie). Przywrócili mi jakość życia co jest niewymiernym darem i na zawsze pozostaną w mojej pamięci.
 
Karolina Jegier  2013-12-17 12:16:27
Dziękuje za pomoc i opiekę nad synem, który trafił do Państwa z zespołem Kawasaki. Za godne leczenie dziecka i możliwość łóżka dla matki. Pozdrawiamy serdecznie.
 
A.Matich  2013-11-24 20:22:35
Serdeczne podziękowania dr.Tomaszowi Stynowi za przeprowadzoną w dniu 13.11.2013r. operację wszczepienia trzech pomostów ,jej pomyślny przebieg oraz podziękowania za pogodne i życzliwe traktowanie .
 
Jerzy Słomiany  2013-10-24 22:45:09
Jeżeli ktoś chce sprawdzić jak działa hasło "Pacjent jest najważniejszy"to może tego doświadczyć w ŚCChS w Zabrzu.Przyjazna,ciepła,serdeczna atmosfera powoduje,że ciężko chory pacjent szybko wraca do zdrowia.Serdecznie dziękuję dr K.Filipiakowi.dr M.Kaczmarczykowi oraz całemu personelowi za dar życia. Dr Filipiak to ucieleśnienie ciepła,dobroci a nade wszystko doskonały fachowiec,któremu bez obawy powierzyłbym każdego chorego z kręgu najbliższych.Dziękuję.
 
Wacława Gruca  2013-07-08 14:11:15
Dziękuję bardzo panu doktorowi Marcinowi Kaczmarczykowi i zespołowi operacyjnemu którym kierował, za pomyślnie przeprowadzoną operację wszczepienia bajpasów w dniu 3.06.2013r. Składam ogromne podziękowania panu doktorowi za jego zaangażowanie w kontaktach z pacjentami i jego podejście do chorych. Dziękuję również wszystkim pielęgniarkom za wspaniałą opiekę i życzliwość. Życzę całemu personelowi Oddziału Klinicznego Kardiochirurgii i Transplantologii w Zabrzu radości w życiu prywatnym i sukcesów w zawodowym. Z poważaniem Wacława Gruca z Lgoty koło Częstochowy :)
 
Krzysztof Cebulski  2013-05-24 07:49:10
Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wspaniale opiekowali się w dniach 19-23.05.2013 Mają lat 4 z Ostrowa Wlkp. która miała zamykany duży ubytek VSD II, a w szczególności dla prof. Białkowskiego, Dr. Marii Żyły-Frycz i lek. prowadzącego A. Wierzyka, będziemy wdzięczni do końca życia za pomoc dla naszej córki!
 
Katarzyna Woś  2013-05-14 23:53:55
Pragnę z całego serca podziękować za podjęcie się operacji mojego męża Krzysztofa w dniu 10.05.2013 roku .W szczególności wspaniałemu lekarzowi Panu Jackowi Wojarskiemu ,który wraz z zespołem przeprowadził tą operację. Za wsparcie ,za cierpliwość całemu personelowi medycznemu,za słowa otuchy ,za wyrozumiałość. Dziękuję w imieniu swoim i męża przede wszystkim za następne dni życia i nadzieję. Podziękowania składam przede wszystkim doktorowi Jackowi Wojarskiemu wraz z Zespołem ,pielęgniarkom z oddziałów przedoperacyjnych i pooperacyjnych a także rehabilitantom za opiekę nad moim mężem Krzysztofem. Z Wyrazami Szacunku Woś Katarzyna
 
Roman Gluch z Tarnowskich Gór  2013-04-28 20:07:43
Dziękuję za udaną operację oraz bardzo dobrą opiekę pooperacyjną, życzliwość i cierpliwość całego personelu.
 
Jozef L.  2013-03-14 19:47:53
Bardzo dziekuje za ogromny wysilek mi poswiecony przez licznych pracownikow szpitala ,serdecznie Was pozdrawiam.
 
Justyna Gliwice  2013-02-13 22:40:32
Witam Do podzielenia się moimi przemyśleniami skłoniło mnie poznanie Dr Beaty Chodór w innym miejscu i okolicznościach niż pobyt w ŚCCS. W związku z tym, iż nie mam bezpośredniego kontaktu do Pani doktor proszę o przekazanie moich słów..."dziękuję Bogu za to że zesłał mi anioła dzięki któremu na nowo uwierzyłam i ujrzałam dobro..."życzę Droga Pani Beato zdrowia bo Pani obecność na ziemi nie jest bezcelowa, Pani jest tu po coś... daje Pani nadzieję nie tylko swoim pacjentom. Dziękuję
 
Beata Kowalska  2012-12-28 13:22:54
Serdeczne podziękowania płynące prosto z serca lekarzom Oddziału Klinicznego Kardiochirurgii i Transplantologii dr Szymonowi Pawlakowi, dr Jackowi Pająkowi , dr Joannie Śliwka za przeprowadzoną operację wszczepienia zastawki biologicznej 11.12.2012r oraz lekarzowi prowadzącemu Oddziału Kardiologii Dziecięcej Pani dr Alinie Zdrzałek-Skiba za rzetelną i profesjonalną opiekę nad naszym synem Patrykiem Kowalskim przed i po zabiegu operacyjnym . Dziękujemy również kadrze pielęgniarskiej za opiekę i miłą atmosferę panującą na Oddziale , która pozwoliła przetrwać ciężkie chwile . Podziękowania przesyłają wdzięczni rodzice pacjenta.
 
Ryszard Czyżycki  2012-12-18 10:49:48
Słowo dziekuję to zbyt mało ale czy istnije takie które określi wdzięczność za życie?Wszystkim pracownikom medycznym i obsługi składam podziękowania za życie , wspaniałą pracę,wiedzę i walkę o zdrowie każdego pacjenta.Dziękuję Panu doc dr hab Tomaszowi Kukulskiemu który od 8 lat leczy mnie i daje nadzieję że następny rejs to jeszcze nie ten ostatni.Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2013 roku życzę realizacji wszystkich planów i zdrowia aby dalej pomagać nam chorym
 
sszczepan kraszczyński  2012-11-24 10:44:01
Pan prof Marian Zembala; Szanowny Panie profesorze pragnę tą drogą serdecznie podziękować za opiekę i leczenie w śccs w Zabrzu w klinice kierowanej przez Pana,Spotkałem tu wspaniałych ludzi w pełni oddanych pacjentowi,profesjonalna i troskliwa opieka nad chorym.Nowoczesny szpital,sprzęt ,doskonałe warunki w pokojach chorych.Nie wymienię wszystkich, którzy się mną opiekowali,ale kilka nazwisk zapamiętałem;prof Mariusz Gąsior,który bardzo mi pomógł,Pani dr Anna Maria Frycz-Kurek,,która się mną opiekowała w pierwszych dniach pobytu w szpitalu,Pani Alicja Chachaj ,której wiele zawdzięczam.Szczególne podziękowania dla Pana dr Pacholewicza,który mnie operował,miałem okazje poznać Pana syna Dr Michała Zembale, ,wspaniały młody człowiek.Panie profesorze za stworzenie tak wspaniałego Zakładu jak ŚCCS w Polsce ,zasługuje Pan i i Pana współpracownicy na najwyższe uznanie przez całą Polske .Jeszcze raz bardzo dziękuję i życzę dalszych osiągnięć .Z wyrazami szacunku dla wszystkich pracowników wdzięczny pacjent Szczepan kraszczynski
 
mama Nicolki  2012-11-08 20:33:39
Nicolka dzięki wszczepieniu biologicznej zastawki aortalnej jest pełna życia. Dziękujemy
 
Dorota Supernak  2012-10-26 07:16:37
Podobno Anioły nie istnieją. Jednak ja uważam inaczej, one istnieją, mało tego nawet wiem, gdzie przebywają: to SCCS w Zabrzu. Wielki szacunek dla Tych Wspaniałych ludzi. Chylę czoła w kierunku Tych Dobrych Dusz. Sposob traktowania i podejścia całego personelu medycznego, w stosunku do chorego, sprawia, iż mimo choroby człowiek może się poczuć jak w Raju na Ziemi :)
 
Anna Szurgot; Mirosław Stępień  2012-10-10 21:27:29
W imieniu naszej mamy Alicji Stępień, która we wrześniu br. miała przeprowadzaną operację wszczepienia pomostów naczyniowych (by-pass) oraz swoim własnym, pragniemy przekazać serdeczne podziękowania dla lekarzy z Oddziału Kardiochirurgii i Transplantologii ŚCCS. Przede wszystkim, wyrazy wdzięczności i podziwu dla prof. Mariana Zembali, za stworzenie wspaniałego zespołu oraz niepowtarzalnej atmosfery panującej na Oddziale. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce lekarzy bezpośrednio odpowiedzialnych za przeprowadzenie udanego zabiegu, a więc dra Tomasza Hrapkowicza i Marcina Kaczmarczyka. Bardzo miło wspominamy rozmowy z Panem Kaczmarczykiem, który zawsze z dużym zaangażowaniem służył radą i pomocą. Wreszcie, serdecznie dziękujemy lekarzom dyżurnym, pielęgniarkom oraz całemu personelowi, za cierpliwość, otwartość oraz wspaniałą opiekę. „Profesjonalizm, życzliwość i poświęcenie” – połączenie tych trzech przymiotów sprawia, że Oddział Kardiochirurgii i Transplantologii ŚCCS można z pełną odpowiedzialnością określić mianem „szpitala XXI wieku”. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Edward Gonet  2012-10-01 07:30:04
Serdeczne gratulacje dla prof.Zembali za uzyskanie Nagrody Papieskiej "Benemerenti" Jako były pacjent potwierdzam, że klinika którą Pan kieruje nie tylko leczy, ale również okazuje serce swoim podopiecznym
 
Sperka Mariusz  2012-09-07 21:29:52
Serdecznie dzekuje panu Wiktorowi Kuleczko i panu Piotrowi Buchta za wykonanie zabiegu ablacji w dniu 24 sierpnia 2012.Dostalem nowe zycie.Dziekuje rowniez calemu persolnelowi intensywnej terapii wszystkim pielegniarka i lekarza za cudowna opieke medyczna.Dziekuje!!
 
Katarzyna Szubelak  2012-09-06 18:37:47
Serdecznie dziękuję i dosłownie słowami nie potrafię objąć mojej wdzięczności względem wszystkich lekarzy i personelu medycznego z oddziału kardiologii wad wrodzonych serca, oddziału intensywnej terapii kardiologicznej R oraz oddziału kardiochirurgii, a w szczególności dr Pawlakowi za przeprowadzenie udanej operacji serduszka mojej córeczce, dr Baranowskiej za fachową opiekę nad moja córką, dr Frycz za opiekę i każde miłe słowo, wszystkim pielęgniarkom, które codziennie z uśmiechem i troska umilały nam pobyt w szpitalu i wszystkim, których w wyniku swojej euforii i wzruszenia pominęłam a którym równie jestem za wszystko wdzięczna! Bóg zapłać!
 
Małgorzata Sularczyk  2012-07-27 09:56:35
Chciałam podziękować za pomoc i wsparcie lakarzy w 2009 roku gdy byłam po operacji serca oraz doktor lenarczyk za to że mnie informowała o stanie mojego zdrowia
 
Tadeusz Krzeminski  2012-07-17 12:09:41
W dniu 407 2012 byłem operowany na bajpasy w Zabrzu i jestem bardzo zadowolony dzięki pr Maryiana Zembali i jego zespołowi. Dziekuje jeszcze raz.
 
Paweł Machaty  2012-07-15 21:18:00
Bardzo dziękuję za wszystko ... dosłownie wszystko , poprzez superrr opiekę przed operacją ( dokładne informacje , życzliwość .. ) udaną operację P. doktorowi i rewelacyjną opiekę po operacji - wszystkim .. wszystkim paniom . Pozdrawiam Najstarszy noworodek na POP-ie dzieci :) Paweł
 
Krystyna Jabłońska  2012-07-04 18:02:54
Dziękuję dr Wojarskiemu za uratowanie życia.
 
muras leon  2012-06-15 23:45:02
dzieki
 
dorota  2012-05-12 17:29:45
serdeczne podziekowania dok beacie chodór i całemu wspaniałemu personelowi sccs za uratowanie mi życia
 
BeataHager-Kaczyńska  2012-05-10 11:42:40
Jestem lekarzem pediatrą.Zrządzeniem losu musiałam wystąpić w roli pacjenta.4lipca 2011r.p.prof.M.Zembala wykonał operację naprawczą mojej zastawki mitralnej,oczywiście udaną.Pragnę gorąco podziękować całemu zespołowi:lekarzom,pielęgniarkom,rehabilitantom za wspaniałą opiekę,atmosferę wsparcia i fachowości.Szczególne słowa uznania i podziękowania dla doktora Piotra Buchty z Kliniki Kardiologii który na prośbę prof.Zembali czuwał nad moim sercem po zabiegu.Słowa wielkiego uznania dla pasji i poSwięcenia w pełnej nowych wyzwań pracy z pacjentami .Życzę satysfakcji z dobrze wykonanych operacji i"dobrych serc " dla waszych wspaniałych serc.Pacjentom polecam waszą klinikę z pełnym zaufaniem jako była pacjentka i jako lekarz.
 
Anna Nachtigal  2012-04-29 14:58:08
Gorące podziękowania dla prowadzącej dr n.med Anny Lenarczyk oraz wykonującego ablację dr hab.n.med. Radosława Lenarczyka oraz całego personelu medycznego za okazaną pomoc dla mojego syna Kamila, który przeszedł zabieg 26 kwietnia 2011. Bardzo dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych. Kamil Nachtigal z mamą
 
Kaminski Henryk  2012-04-12 00:47:21
Serdeczne podziękowania dla całego zespołu kardiochirurgów pod przewodnictwem dr.n.med.Bogusława Ryfińskiego oraz wszystkim lekarzom ,którzy uczestniczyli w mojej operacji z dnia 12.03.20012r.(wszczepienie sztucznej zastawki serca pozycji mitralnej)Również podziękowania dla lekarzy lek.med.Jerzemu Foremny,Danielowi Steter ,pielęgniarkom,pielęgniarzą oraz wszystkim którzy opiekowali w jakikolwiek sposób.Dziękuję również doktorowi Janowi Przybylskiemu za dokonanie odbarczenia tamponady serca.Dziękuję wam wszystkim,że mogę żyć i cieszyć każdą chwilą nowego dnia.
 
Joanna Pawlus  2012-02-22 23:16:28
Dziękuję lekarzom i personelowi szpitala za opiekę nad moim tatą. Tata jest po ciężkiej operacji serca a czuje się bardzo dobrze i szybko dochodzi do siebie dzięki Wam... Dziękuję nie tylko za pomoc medyczną ale również za to że leczycie serca i macie serca ... DZIEKUJE!!
 
Krzysztof Gąsiewski  2012-02-18 11:21:02
Serdecznie dziekuję całemu zespołowi oddziału Kardiochirurgii B w SCCS. Szczegolnie dziekuję Dr. K. Filipiak za pomyślnie przeprowadzoną operacje Plastyki Zastawki Mitralnej metodą małoinwazyjną. Przez cały czas pobytu w szpitalu byłem pełen zachwytu nad życzliwością całego personelu, ich zaangażowaniem w ciężką pracę dla chorego, i na końcu świetną organizacją pracy w każdym najmniejszym szczególe. Tego się nie da zapomnieć nawet tak drobnego ludzkiego szczegółu jak to, ze Siostra, która zajmowała sie mną na sali pooperacyjnej a ktorej imienia nie zapamietałem chyba przez oszołomienie po operacji (wiem, ze ma męża z Przasnysza tj. niedaleko mojego rodzinnego domu), Ta własnie Siostra znalazła czas i chęci aby na kilka minut po moim wybudzeniu po podaniu wszystkich planowanych leków, których była cała masa podać mi bezprzewodowy tel. który już był połączony z moją zoną. Jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJĘ tak 3mać
 
wiesław sobczyk  2012-02-15 19:36:27
Serdecznie dziękuje za uratowanie mi życia dla Prof M Zęmbali i całemu zespołowi kardiochirurgów Dr.Pacholewiczowi Dr.Zaklicznskimu Dr A.Barańskiej pilęgniarkom i całemu personelowi za życzliwość,troskliwą opiekę za dobre słowo i serce dla pacjentów .Przeszczep miałem 13.09.20011r.Pozdrowienia Wiesław Sobczyk
 
Aneta Musiał  2012-02-08 18:30:44
7 lutego 2012r. mój ojciec przeszedł operację wszczepienia sztucznej zastawki serca. Tą drogą pragnę najserdeczniej jak potrafię podziękować całemu personelowi medycznemu za profesjonalizm i opiekę nad moim ojcem. Profesorowi Marianowi Zembali za życzliwość, ciepło i zainteresowanie losami pacjentów ŚCCS. A nade wszystko dziękuję Dr Romanowi Przybylskiemu za przeprowadzoną operację życząc jednocześnie wszystkiego co w życiu najcenniejsze i najpiękniejsze! Aneta Musiał
 
Jacek Wróbel  2011-12-20 10:31:42
Mam 30 lat jestem z woj.opolskiego.2 lata temu małem w SCCS zabieg PFO poniewaz jestem po udarze mózgu.Chciałem podzękować całemu personelowi szpitala a szczegulnie dr.J.RYCAJ który mnie zdjagnozował.SERDECZNIE DZIĘKUJE
 
HelenaKasprzyk-Brajer  2011-12-01 20:37:14
Szanowni Panstwo ,opracowanie strony intern.jest doskonałe.Mając wyniki skorzystałam z dz.WIRTUALNY KARDIOLOG zachęcam wszystkich jest to pierwszy krok,następny lekarz .Mam poważna wade dlatego bardzo serdecznie dziękuje za elemntarz wiedzy która daje możliwości i jest pomocna w kontakcie z własciwym do schorzenia lekarzem. pozdrawiam cały zespól cudownych ludzi,którzy w cudowny sposób nie tylko daja nadzieje ale ratują nasze życie. z wyrazami szacunku. z poważaniem: H.K.Brajer
 
Renata Sacher  2011-11-22 12:41:07
Z całego serca dziękuję całemu Zespołowi Kardiologii Dziecięcej za opiekę i życzliwość. Naprawdę wspaniali ludzie. Szczególne podziękowanie dla prof. Jacka Białkowskiego. Zarówno ja jak i mój AMPLATZER mamy się dobrze.
 
Katarzyna -opolskie  2011-11-21 08:19:39
Serdecznie dziękuję, że mogę mieć nadal TATE :-) To już 15 lat minie jak miał u Państwa przeprowadzoną operację by-passów. Żyje do dziś, jest aktywny, dobrze sie czuję i wiem ze dzięki WAM będzie przeżywał swoje "15" urodziny :-) A tak naprawdę ma 68 lat .Niech Bóg ma Was w swojej opiece a Duch św obdarza Darami potrzebnymi w tak trudnej i odpowiedzialnej pracy.
 
Sandra Adam  2011-11-20 19:24:56
Uratowaliście mi życie! Dziewięć miesięcy temu wyleczyliście mnie z ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej. Dzięki Waszej wiedzy, doświadczeniu i metodzie ECMO dzisiaj jestem. Dziękuję Wam za to. Panie prof.dr hab.n.med. Piotrze Knapik, Pana żonie, całej załodze intensywnej terapii, załodze pół intensywnej terapii, wszystkim moim lekarzom, siostrom, salowym, rehabilitantom - za to, że stawiali mnie na nogi nawet w weekendy. Daliście mi najpiękniejszy przykład człowieczeństwa, tak wiele się od Was nauczyłam. Dziękuje Wam wszystkim za to... Niech Pan Bóg ma Was w swojej opiece. Z wyrazami szacunku, Sandra Adam
 
Renata Fabia  2011-11-20 00:07:44
Opinie o Slaskim Centrum Chorob Serca w Zabrzu ogolnie, a Kardiochirurgach i ich Zespole pod kierownictwem pana profesora Mariana Zembali szczegolnie, pragne przedstawic ze zlozonej perspektywy: 1- Jako lekarz-chirurg pracujacy juz w trzecim kraju (Polska, Szwecja i U.S.A) majacy okazje praktykowac chirurgie w szpitalu ktory zajmuje wysokie miejsce w rankingu najlepszych szpitali w U.S.A (co przytaczam jako dowod, ze mam szerokie porownanie i fachowe spojrzenie), oraz jednoczesnie 2- Jako corka i bliska przyjaciolka pacjentow leczonych w SCCS (CABG w zaawansowanej chorobie naczyn sercowych i przeszczep seca), co przytaczam jako dowod osobistych doswiadczen, na ktore moja pozycja zawodowa nie ma wplywu. Z obu perspektyw jestem pelna najwyzszego uznania dla Osrodka, oraz zachwycona zarowno imponujaca fachowoscia, wiedza, umiejetnosciami, technika i jakoscia samego leczenia, jak i profesjonalnoscia, empatia, bezinteresownym poswieceniem dla pacjenta, a takze stalym doskonaleniem warunkow i komfortu leczenia. Szpital i Zespol dysponuje najnowoczesniejszymi technikami znanymi na swiecie i nieustannie dazy do dalszego rozwoju opartego na wlasnych i miedzynarodowych wynikach badan naukowych. Co jest szczegolnie imponujacym faktem, SCCS osiaga to wszystko majac znacznie mniejsze dostepne fundusze niz porownywalne osrodki/szpitale w U.S.A. Umiejetnosci i techniki operacyjne sa najwyzszej jakosci, co jest charakterystyczne dla najlepszych polskich lekarzy (i w kraju i poza nim), jakich klinika ma szczescie (a raczej wybor) zatrudniac. Szacunek dla pacjenta i traktowanie kazdego w sposob indywidualny, z najwiekszym respektem, empatia i osobistym zaangazowanniem (niestety nieczesto dzis obserwowanego w wielu innych osrodkach) jest wielkim walorem Zespolu SCCS. Podobnie, Zespol wykazuje sie niepowtarzalna pasja dla swego zawodu i jego najwyzszego celu: ratowania zdrowia i zycia pacjentow w najlepszy mozliwy sposob. Jakosc pracy i najwyzszy stopien humanitaryzmu cechuje caly personel na wszystkich szczeblach nie tylko medycznych ale i pomocniczych, zgodnie ze znanym zjawiskiem, ze “przyklad idzie z gory” i zobowiazuje kazdego do wypelnienia jak najlepiej swojej roli w calej organizacji. Choc moja opinia odnosi sie do calego Zespolu SCCS, to nie potrafie oprzec sie checi podkreslenia szczegolnych zaslug i wyrazenia serdecznego osobistego podziekowania dla Profesora Mariana Zembali, Doktora Michala Zembali, Doktora Krzysztofa Filipeckiego, Doktor Joanny Sliwki i Doktora Jacka Wojarskiego. Zycze wszystkim czlonkom Zespolu SCCS dalszych wspanialych wynikow pracy i wielkiej satysfakcji z tego pieknego zawodu jaki maja przywilej wykonywac. A wszystkim pacjentom, ktorzy maja nieszczescie cierpiec z powodu chorob serca zycze, aby mieli szcescie byc leczonymi przez taki wlasnie Zespol. Z najwyzszym szacunkiem i wdziecznoscia Renata Fabia, M.D.
 
Michał Olczyk  2011-11-09 11:56:34
Chciałem serdecznie podziękować całemu zespołowi Kliniki Wrodzonych Wad Serca, szczególnie doktorowi Fiszerowi, za skomplikowany zabieg, który uczynił mnie zdrowym człowiekiem. Pełen szacunek dla ICH pracy, zaangażowania, ogromnej wiedzy i za opiekę nade mną. Pozdrawiam i dziękuje - Michał Olczyk
 
Maria Kuśnierz  2011-10-27 19:04:43
Wczoraj minął rok od najważniejszego wydarzenia w moim życiu. Operacja ta, była dla mnie w swoim rodzaju ponownym narodzeniem... Przez ten rok zmieniło się wszystko i to tylko dzięki Śląskiemu centrum Chorób Serca. Pragnę bardzo serdecznie i z "całego serca" podziękować doc. Przybylskieu i dr Zembali, oraz dr Knapik za to kim dzisiaj jestem i za opiekę jaką mnie obdarzyli. Wdzięczna pacjentka Maria Kuśnierz.
 
Jadwiga Żelaśkiewicz  2011-10-18 21:49:26
Serdeczne podziekowania dr.Markowi Ochmanowi i dr.Sławomirowi Żegleniowi z całego serca za profesjonalną ,świetną opiękę pooperacyjną mojej przyjaciółki -Ewa Wagner.. Składam jeszcze raz wielkie podziękowanie za operację,ZAANGAŻOWANIE przy przeszczwepie płuca dr.Jackowi Wojarskiemu. Życzę Panom dalszych pomyślnych sukcesów,nie tylko zawodowych,ale też w życiu prywatnym. z poważaniem J.żELAŚKIEWICZ
 
Jadwiga Żelaśkiewicz  2011-10-18 21:25:26
Serdeczne podziękowania całemu Zespołowi lekarzy i personelowi za uratowanie życia mojej przyjaciółki Ewie.W.transplantacja płuca z 4 na 5 X.br. Szczególnie bardzo dziekuję Panu dr.Wojnarowskiemu za jego złote ręce,za wielka wiedzę i empatię. Życzę Panu,żeby szczęście i empatia nigdy Pana nie opuściły. Tego samego życzę całemu Zespołowi biorącemu udział w tej ciężkiej operacji. z poważaniem Jadwiga Żelaśkiewicz
 
Łukasz, Ewa, Katarzyna, Alicja, Wiktoria STRASZAK  2011-10-04 23:06:38
Dziękujemy za ogromne poświęcenie, trud, wytrwanie, walkę o każdy dzień życia Ojca, Dziadka, Męża, Teścia. Walkę, której niestety nie udało się zwyciężyć. W szczególności dziękujemy doktorom OIOM`u, POP`u, OIT`u: Maciejewski, Soucha, Klimasar, Marcinkiewicz, Borowik, Czapla, Kaliś... oraz całemu personelowi szpitalnemu... a także profesorom wykonującym tą ryzykowną operację: zespołowi profesora Zembali... DZIĘKUJEMY ZA WALKĘ I WIARĘ... choć życie układa własne nieprzewidziane scenariusze...
 
Dorota Kwicińska   2011-09-27 21:19:49
Jestem szczęśliwą matką chłopca,którego operował Dr.PAWLAK.Pragnę gorąco podziękować i wyrazić Panu Panie Doktorze bezgraniczną wdzięczność jest Pan wspaniałym chirurgiem i człowiekiem o wielkim sercu.Podziękowania również dla całego Zespołu Kardiochirurgii Sląskiego Centrum Chorób Serca oraz pielęgniarek ,które zawsze z troską i uśmiechem podchodzą do pacjenta
 
Bożenka Mazur siostra Zbyszka Szadkowskiego (*)  2011-09-19 21:54:36
Pamiętam o Was....tęsknię za Zbyszkiem (*).Przejazd okolicą koło szpitala powoduje łzy ,ale już nie radości ,a strasznej tęsknoty...Serdecznie Was Pozdrawiam - prof.Knapika z cudowną żoną oraz cały OIT... i cudowne Panie pielęgniarki ( nie macie pojęcia ile razy o Was myślę) - Wspaniałego lekarza i człowieka dr.Oskara Kowalskiego...vel chodzący Anioł ;)...dr.Blandynę Karwot i prof.Białkowskiego oraz prof.Zembale. Zbyszka można ,,spotkać,, w Mrzeżynie w porcie gdzie rzeka wpada do morza.....(*)27.04.2010r.6.40(*) tam zatopiłam i wysypałam częściowo Jego prochy...pewnie podobałoby Mu się. Róbcie swoje....najlepiej jak potraficie.
 
Emilia Lipska  2011-09-01 13:51:46
Chciałabym serdecznie podziękować całemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek za opiekę nad moim mężem, dzięki wam Damian żyje. Żadne słowa nie oddają tego jak jestem wam wdzięczna..... Dziękuje jeszcze raz z całego serca. Emilia Lipska.
 
jakub z kluczborka  2011-08-09 12:37:11
dziekuje za to ze uratowaliscie mi zycie dzieki wam mam teraz 4latka i zyje.dziekuje wszystkim z sccs pozdrawiam
 
Wiesława Opołczyńska  2011-07-19 18:43:41
Serdeczne podziękowanie dla całego zespołu medycznego i pielęgniarskiego, za natychmiastową pomoc przy ratowaniu życia. Nie znam słów którymi mogłabym podziękować zespołowi operacyjnemu, który 5 lipca 2011r. wykonał udaną (w moim przypadku natychmiastowo-niezbędną) operację wszczepienia pomostów. Dziękuje Wszystkim lekarzom i pielęgniarką za serdeczne podejście za troskę, spokój i wyrozumiałość. Będę zawsze wdzięczna Dr T.Hrapkiewicz Dr M.Herdyńska Dr K.Kubacki oraz Prof. Dr hab. N. med. M. Zembala, za podarowanie drugiego życia. Życzę Wam dalszych sukcesów i opieki Boga. Pozdrawiamy całe ŚCCS - wdzięczna pacjentka z rodziną.
 
Agata Kocent  2011-06-15 23:13:53
Serdeczne Podziękowania dla Pani Dr.Bożeny Zeifert za opieke nad córka:)oraz pielęgniarką za serdeczne podejscie:)Jeszcze raz Bardzo Dziękuje!
 
Marta Bartnicka  2011-06-02 23:02:10
Serdeczne życzenia i gratulacje z okazji otwarcia nowego budynku centrum!, a także gorące pozdrowienia dla dra n. med. Radosława Lenarczyka, dra n. med. Jarosława Rycaja, prof. Mariana Zembali oraz wszystkich lekarzy i pracowników ŚCCS. Marta Bartnicka
 
Magdalena Jalowiczor  2011-05-22 12:47:29
Serdeczne podziekowania dla calej zalogi lekarzy i pielegniarek a szczegolnie dla profesora Mariana Zembali ktory daje nadzieje i szanse na dluzsze zycie z usmiechem na twarzy
 
Rodzina p. Piotra Książek  2011-04-27 15:37:26
Serdeczne podziękowania dla dr n. med. Jacka Wojarskiego, dr n. med. Sławomira Żeglenia oraz dla lek. med. Marka Ochmana za wszystko co uczynili, by transplantacja płuc zakończyła się pełnym sukcesem. To ogromne poświęcenie z Waszej strony, wiemy, że zrobiliście co było w Waszej mocy…Chcieliśmy także podziękować wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, rehabilitantom, którzy opiekowali się tatą i wspomagali Go przez 5 tygodni pobytu w szpitalu... Dziękujemy… Rodzina p. Piotra Książek
 
Marzena Dembe  2011-04-26 14:14:44
Dziękuję z całego serca za uratowanie życia mojemu Tatusiowi! Szczególne podziekowania dla dr n.med. Krzysztofa Filipiaka oraz dr n.med. Michała Zembali!
 
angelika krzysiek  2011-04-20 19:31:04
Cieszę się że dajecie ludzią szansę nawet nie medyczną ale i życiową słyszałam o tym małym chłopczyku i o tym że daliście szansę jego tatcie dając mu pracę. Dziś nikt nie zwraca na takie rzeczy,ale ja dziękuję że macie serce! oby więcej takiej pomocy w Polsce i oby ludzie to doceniali. Szacunek dla was!
 
Anna Wieczorek  2011-03-08 14:31:51
Chylę czoło przed dr n.med. Bogusławem Ryfińskiem, który wraz z zespołem w maju 2007r operował moje zastawki (mitralną i trójdzielną). Dziękuję Panie Doktorze!!!!
 
Elżbieta Pałczyńska Prus  2011-03-06 22:03:36
Mój syn miał okazję przebywania 3 dni na oddziale wrodzonych wad serca. Jestem pod ogromnym wrażeniem kompetencji lekarzy, profesjonalizmu, który dostrzegałam na każdym kroku od chwili przyjęcia do wypisu z kliniki. Empatia, wyjście na przeciw potrzebom pacjenta to jedna z wielu pozytywnych obserwacji, tak rzadko spotykanych gdzie indziej. Szczególne ukłony kieruję w stronę dr P. Łapy- lekarza- opiekuna i przyjaciela.Panie doktorze ma pan w nas ambasadorów Waszego dobrego imienia. Takich szpitali powinno być więcej w Polsce, inni mogliby wiele się od Was nauczyć. Pozdrawiam
 
Marzena Dembe  2011-03-03 08:56:13
Składam serdeczne podziekowanie Panu dr n.med. Krzysztofowi Filipiakowi oraz całemu zespołowi operacyjnemu za przeprowadzenie skomplikowanej operacji usunięcia tętniaka aorty wstępującej, która uratowała życie mojemu Tacie - Andrzejowi Siut. Pozostałemu personelowi medycznemu wyrażam wielką wdzięczność za wspaniałą opiekę, która umożliwiła mojemu Tacie powrót do zdrowia. Dzięki Wam, mój Tato dziś jedzie szczęsliwy do Szczecina na Arkońską :-) - jesteście aniołami. DZIĘKUJĘ!
 
Dorota  2011-02-24 12:59:14
Byłam bardzo zaskoczona że w Polskich szpitalach można spotkać się z takim profesionalizmem i wysoką jakoścą usług medycznych. Niestety ten szpital to wyjątek w naszej polskiej rzeczywistości....ale jak widać można być przedewszystkim człowiekiem a dopiero potem lekarzem. Doktor Jacek Sikora, życzyłabym sobie zawsze spotykać takich lekarzy, ludzkie podejście, uśmiech na twarzy, bardzo przyjazne nastawienie do pacjentów...naprawde ciężko mi było uwierzyć że tacy lekarze jeszcze są!
 
Anna  2011-02-21 14:49:17
Dziękuję Panu profesorowi Marianowi Zembali za to, że uratował mojej mamie życie. Będziemy zawsze Panu wdzięczni!
 
Knura Eugeniusz  2011-02-19 08:37:12
10.Listopada2010r. minęły cztery lata od wykonania wymiany zastawki aortalnej wSCCS przez DR.J.Pacholewicz i jego wspaniałego zespołu.Czuję się dobrze.Serdeczne podziękowania dla całego SCCS
 
Emilia Chołuj  2011-01-27 17:56:16
Przecudowny personel ,swietna opieka. Dziekujemy jeszcze raz pani dokto Baranowskiej za opieke nad naszym synkiem za prowadzenie jego choroby za to isc zadbala by jak najszybciej mial operacje.Nasz dlug wdziecznosci jest ogromny. Pani doktor i pielegniarki to anioły. Pozdrawiam Emilia i synek Mikołajek Chołuj
 
Sławomir Salwa  2011-01-19 17:52:19
Pragnę gorąco podziękować całemu personelowi Kliniki Chorób Serca w Zabrzu.Za drugie narodziny,które miały miejsce w 02.09.2008 w szczególności:Panu profesorowi Zembali doktorowi Wojarskiemu,Zakliczyńskiemu i kochanym siostrzyczkom i salowym.Brak mi słów kocham Was
 
Krystyna Muzykiewicz  2011-01-12 16:32:29
Moja wnuczka mając 6 miesięcy przebyła operacje serca.Przez 10 dni przebywałam z nią w szpitalu.Serdecznie dziękujemy za profesjonalną opiekę medyczna jak i zrozumienie oraz okazane "serce" :dr Pająkowi i Pawlakowi za przeprowadzoną operacje,zespołowi anestezjologów , lekarzom i pielęgniarką z oddziału pooperacyjnego oraz oddziału intensywnej opieki.Lekarzowi prowadzącemu Banaszakowi za wyczerpujące informacje i troskliwą opiekę.Pielęgniarką z oddziału kardiologi dziecięcej ,które ciągle były gotowe nieść pomoc i wnosiły spokój.Joannie Mąka ,która od samego początku pomagała przebrnąć przez biurokratyczna stronę przyjęcia do szpitala.Uważam że Śl.Centrum jest małe obszarowo ale Wielkie w tym co czyni.
 
Kacperek Binkowski  2010-12-30 18:53:23
"Jesteśmy aby ratowac, leczyc, aby dawac nadzieję" - te słowa w 100% odzwierciedlają to co Państwo robicie..Jesteśmy rodzicami 3 letniego Kacperka który 15.11.2010 miał zamykane ASDII Amplatzerem.Pragniemy z całego serca podziękowac całemu wspaniałemu personelowi z oddziału kardiologii dziecięcej, pielęgniarkom i wszystkim lekarzom, a w szczególności cudownej dr Szkutnik i prof. Białkowskiemu- kochani, daliście nam nadzieję którą inny szpital nam odebrał. To dzięki Wam nasz synuś jest dziś zdrowy. Z pełną świadomością stwierdzam, że jesteście Aniołami w ludzkiej skórze.Dziękujemy!!!
 
Joanna i Sebastian Bratek  2010-12-12 11:45:54
Chcieliśmyserdecznie podziękować za opiekę nad naszym synem Krzysiem pani doktor Ani Baranowskiej,oraz za udaną operację zespołowi kardichirurgów dr.Szymonowi Pawlakowi i dr. Joannie Śliwka.Pielęgniarką z oddziału POP,oddziału R za fachową opiekę.Pielęgniarką z oddziału Wad Serca za ciepłe słowa i życzliwość.Dziękujemy jeszcze raz za uratowanie Krzysia...Jesteście Wielcy.
 
Rodzice Krzysia B.  2010-11-22 23:09:47
Dziękujemy całemu personelowi SCCS,za opiekę i miłą atmosferę jaka panuje w całym szpitalu.Szczególnie za udaną operację naszego syna przeprowadzoną przez doktora Pawlaka,oraz całemu zespołowi. Joanna i Sebastian z Sosnowca.
 
d@mian  2010-11-06 18:48:55
13 listopada br. mija rok od od wykonania operacji (plastyki dwupłatkowej zastawki aortalnej). W związku z tym - najserdeczniejsze podziękowanie dla całej ekipy Kliniki Kardiologii i Kardiochirurgii w Zabrzu, oraz dla calego zespołu operującego, za szybki powrót do zdrowia !!! 100 krotne dzięki :-)
 
Wanda Reszczyńska  2010-11-06 12:17:28
Witam serdecznie 25-lecie kardiochirurgii zabrzańskiej jest dla nas byłych pacjentów kliniki szczególnym świętem z uwagi na, to że niejednokrotnie zawdzięczamy Wam nasze życie i zdrowie. Dlatego jest mi bardzo miło złożyć całemu zespołowi kliniki najserdeczniejsze życzenia i życzyć dalszych sukcesów w pracy i życiu osobistym. Z poważaniem
 
Anita Olszowy  2010-11-01 10:19:51
Z całego serca składam raz jeszcze podziekowania dr.Szymonowi Pawlakowi ,jak i całemu zespołowi ,króry mnie operował,i przedłużyli mi życie.Jestem pełna podziwu i szacunku dle pielęgniarek i rehabiltantek,za jaka pracę tam wykonują.Opieka jest świetna,jeszcze raz dziekje ,będę Wam wdzieczna do końca życia ca to co zrobiliście dla mnie ,wdzieczna pacjętka Anita z Rzeszowa
 
Grażyna Wysocka  2010-10-25 22:07:49
Serdeczne podziękowania dla całego personelu Centrum. Jesteście wspaniali. Profesjonalizm, troska,życzliwość - wielkie dzięki.
 
Szymon Paprocki  2010-10-24 11:30:23
Witam, już jutro znów odwiedzę waszą klinikę. Chodzę tam regularnie co kilka lat. W wieku 9lat miałem tam operację i wszystko przebiegło pomyślnie. Jutro (poniedziałek 25.10.2010) znów mnie zobaczycie, mam nadzieję, że będzie jak zwykle: miło i przytulnie.
 
Urszula Borowczak  2010-10-19 20:07:07
22.09.2010r.byłam operowana wszystko przebiegło pomyślnie. Bardzo dziękuje prof. Marianowi Zembali wszystkim lekarzom jak również personelowi jeszcze raz serdecznie dziękuję za uratowanie życia. Z poważaniem Urszula Borowczak
 
Lech Wojdan  2010-10-15 16:23:57
Składam gorące i serdeczne podziękowanie za transplantację płuca i tym samym uratowanie życia mojego brata Waldemara Wojdana, za wspaniałą, miłą, serdeczną opiekę po operacji. Dziękuję serdecznie całemu personelowi. Szczególne wyrazy szacunku dla Pana prof. Mariana Zembali i lekarza prowadzącego dr n. med. Jacka Wojarskiego, dr n. med. Sławomira Żeglenia i Pana dr med. Marka Ochmana. Z wyrazami szacunku brat chorego Lech Wojdan
 
Agnieszka Mordylak  2010-10-14 12:39:41
Jak każdy człowiek zdawałam sobie sprawę, jak bardzo wyjątkowym organem jest serce, jednak dopiero choroba uświadomiła mi jego kruchość. Gdy usłyszałam, że konieczna jest operacja, był to najtrudniejszy moment w moim życiu i ogromny szok dla moich bliskich. Pragnę podziękować - zarówno w swoim imieniu jak i w imieniu mojej rodziny - całemu personelowi Oddziału Kardiochirurgii za wsparcie, ciepło i życzliwość, którymi zostałam przez nich obdarzona. Szczególne podziękowania kieruję w stronę Pana Profesora Mariana Zembali oraz zespołu biorącego udział w zabiegu plastyki zastawki mitralnej, który odbył się 6.09.2010. Dziękuję również Panu Doktorowi Jerzemu Foremnemu za jego troskę i opiekę po operacji. W tej chwili mija szósty tydzień od zabiegu, a ja z każdym dniem czuję się coraz lepiej. Dzięki Państwu dostałam drugą szansę na normalne życie i trudno wyrazić mi słowami swoją wdzięczność. Śląskiemu Centrum Chorób Serca życzę wszystkiego, co najlepsze z całego, już zdrowego serca. Agnieszka Mordylak
 
Maciej Łukomski  2010-09-18 18:03:09
Od chwili podjęcia decyzji o przeszczepie płuc , pomimo pewnych możliwości i nacisków na wykonanie zabiegu poza krajem,widziałem,że chcę być operowany wyłącznie w Polsce,w ŚCCS.Niniejszym serdecznie dziękuję całemu zespołowi transplantacyjnemu za podarowane nowe życie.Szczególnie doktorowi Jackowi Wojarskiemu,który wraz z zespołem dokonał przeszczepu płuca oraz doktorom Sławomirowi Żegleniowi i Markowi Ochmanowi za opiekę pooperacyjną.Profesorowi doktorowi habilitowanemu medycyny Marianowi Zembali za wyjątkowo ciepłe i życzliwe zainteresowanie przebiegiem leczenia i wnikliwym nad nim nadzorem.Jednocześnie dziękuję również pielęgniarkom i rehabilitantom za codzienny trud i opiekę nade mną.Z poważaniem Maciej Łukomski
 
Adriana Szklarz  2010-08-27 15:41:38
Raz jeszcze bardzo dziękuję za wspaniałą opiekę i za to, że Państwo jesteście, i ja mogę dzięki Wam dalej życ!
 
Gonet Edward  2010-08-20 15:47:08
Już 6 lat przeżyłem dzięki skomplikowanej operacji serca wykonanej przez zespół dcPrzybylskiego. Szczgólne podziękowania dla dr.Szulik za pomoc w przetrwaniu tego ciężkiego okresu. Będę Wam wdzięczny aż do śmierci i modlił się za was do patronki Górali Matki Boskiej Ludżmierskiej
 
Wiktor Krawiec  2010-08-15 19:22:09
Serdeczne podziękowania za przeprowadzoną w dniu 5.07.2010r. operację, która uratowała mi życie. Serdecznie dziękuję wszystkim lekarzom oraz pielęgniarkom za wspaniałą opiekę i życzę dużo zdrowia oraz sukcesów. Wdzięczny pacjent Wiktor Krawiec z Zawadzkiego.
 
Krystyna Jabłońska  2010-07-06 10:26:39
16 czerwca 2010byłam operowana. Wszystko przebiegło pomyślnie. Wszystkim lekarzom i całemu personelowi bardzo dziękuję za opiekę i zawsze ciepłe słowa otuchy. Krystyna Jabłońska.
 
Ryszard Malec  2010-06-25 14:41:44
W kwietniu 2010 roku przeszedłem operację wszycia 3 pomostów na prawej i lewej tętnicy wieńcowej przy zatrzymanej akcji serca. Wyszedłem po 6 dniach w doskonałym samopoczuciu. Rany zagoiły się szybko, ciśnienie ustabilizowało się błyskawicznie. Po 7 tygodniach wróciłem do pracy. Dziękuję Panu kardiochirurgowi doktorowi Ryfińskiemu.
 
Wojciech Chudy  2010-06-02 15:44:05
Dziękuję bardzo panu dr Krzysztofowi Filipiakowi i zespołowi operacyjnemu którym kierował za pomyślnie przeprowadzoną operację wszczepienia pomostów do mojego serca w dniu 25.05.2010. Składam podziękowania panu prof. Marianowi Zembali za to, że zgromadził wokół siebie zespół ludzi o wysokich kwalifikacjach ofiarnie leczących i doglądających chorych. Doceniam osobiste zaangażowanie Pana Profesora Mariana Zembali w kontaktach z pacjentami jego serdeczne podejście do chorych i dodawanie im otuchy, wszystko to często kosztem życia prywatnego. Uważam ,że misja szpitala zawierająca się w zdaniu: "Jesteśmy, aby ratować, leczyć, dawać nadzieję ..." jest w 100% realizowana. Życzę całemu personelowi Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu radości w życiu prywatnym i sukcesów w zawodowym. Z poważaniem: były pacjent Wojciech Chudy Poręba.
 
Wanda Reszczyńska  2010-05-04 21:21:53
W czerwcu upłynie rok od wykonania wymiany zastawki aortelnej w SCCS, czuje się dobrze. W związku z tym składam dla całego personelu jeszcze raz podziękowania i serdecznie pozdrawiam.
 
Józef Kozlik  2010-04-24 12:17:02
Dzisiaj jestem w domu dzięki WAM serdeczne dzięki wszystkim,Józef z Pyskowic
 
Jola z Włocławka  2010-04-01 10:21:53
W grudniu 2009 roku synek nasz miał cewnikowanie serca. Mielismy dużo szczęścia, że udało nam się trafić pod opiekę Dr Jacka Kusa - dziękujemy za Jego profesjonalizm i ludzkie podejście do pacjenta. Lekarz godny polecenia. Szczególne podziekowania kierujemy również do całego zespołu medycznego za okazane wsparcie, opiekę i pomoc.
 
Bożena Mazur siostra Zbyszka Szadkowskiego  2010-03-31 17:08:34
Najserdeczniejsze podziękowania płynące prosto z serca - za zawsze troskliwą ,fachową , opiekę od 17 lat nad Moim bratem Zbyszkiem , dziękuję za każdą udaną operacje oraz zabiegi ratujący Zbyszka.Dziękuję ,za ,,heroiczną walkę,, o Jego życie całemu Zespołowi Lekarzy i Pielęgniarek SCCS w Zabrzu.Życzę Wam bardzo dużo zdrowia bo bez niego wszystko nie ma sensu. ...Ludzie bowiem to Anioły bez skrzydeł i to jest własnie piękne , urodzić się bez skrzydeł i wyhodować je sobie... siostra Zbyszka - Bożena Mazur
 
Grzegorz Koman syn zmarlej Marii Koman  2010-03-26 07:41:25
bardzo dziekuje calemu personelowi medycznemu, prowadzacemu wczoraj kolejny zabieg w zabrzanskiej klinice, na mojej mamie..wiem ze zrobiliscie wszystko co bylo w Waszej mocy, podobnie jak pionierskiego w Polsce wyczynu dokonal prof. Religa ponad 25 lat temu, wykonujac mojej mamie zabieg na otwartym sercu bez uzycia transfuzji krwi, co bylo jej zyczeniem, a dzieki czemu mialem dwoje kochajacych rodzicow dziekuje tez pesonelowi medycznemu SCCS a zwlaszcza prof. Zielinskiej za cwiercwiecze opieki pooperacyjnej mojej mamy
 
Jarosław Mogiłko z Gliwic  2010-03-13 23:06:24
Bardzo dziękuję za uratownie życia szczególnie Pani Dr Katarzynie Ratman. Jesteście świetni, dziękuje.
 
Tadeusz Kowalski  2010-03-13 19:30:12
26.01.2010r metodą małoinwazyjną MIDCAB wszczepiono mi pomost tętniczy (bajpas),w szóstą dobę wróciłem samochodem z Zabrza do Kołobrzegu, a 10.02.2010 wróciłem do pracy.Tą drogą pragnę najserdeczniej jak potrafię podziękować Panu dr Krzysztofowi Filipiakowi i całemu zespołowi operującemu.Na zawsze pozostanę pod wrażeniem rozmowy Pana Profesora Mariana Zembali z grupą pacjentów przed operacją oraz cudownej opieki lekarzy,pielęgniarek,rehabilitantek słowem całego personelu.Z życzeniami skcesów oraz zdrowia - wdzięczny pacjent Tadeusz Kowalski z Drzonowa k/Kołobrzegu
 
Eugeniusz z Opola  2010-03-07 21:00:27
Serdeczne podziękowanie dla:DR.B.Czech i DR.J.Foremny za przeprowadzenie skomplikowanej operacji serca,ratującej życie i zdrowie pacjenta.Jak również dla całego zespołu medycznego za wspaniałą opiekę i pomoc.W rocznicę zabiegu 27.02.2009.r.Składa wdzięczny pacjent Eugeniusz z Opola z rodziną.
 
Sylwin Robaczewski  2010-02-27 20:17:07
Szanowni Państwo, Pragnę serdecznie podziękować za profesjonalną opiekę medyczną całemu Zespołowi Lekarzy i Pielęgniarek SCCS.
 
Eugeniusz P.lat 77  2010-02-26 20:58:53
Serdeczne podziękowanie dla:DR.B.Czech, DR.J.Foremny, za przeprowadzenie operacji wymiany zastawki serca. Jak również dla całego zespołu medycznego,za opiekę i pomoc. W rocznicę zabiegu:27.02.2009.r. Składa E.Pustelniak ,wdzięczny pacjent z rodziną.
 
Bachowska Halina  2010-02-26 19:27:55
Z całego serca dziękuje prof.Marian Zembala robił mi Ablacje jestem bardzo zadowolona z personelu super obsługi.Życze całemu szpitalu samych sukcesów
 
Józef S  2010-02-11 20:43:03
Dziś mija rok od przeprowadzonej operacji wymiany zastawki aortalnej w moim sercu. Tą drogą składam serdeczne podziękowania całemu zespołowi operującemu a w szczególności dr n. med. B. Szafronowi jak również ordynatorowi Prof. Dr Hab n. med Marianowi Zembala, dr n. med. Romanowi Przybylskiemu, całemu zespołowi pooperacyjnemu za przeprowadzoną operację w dniu 11.02.2009 r.oraz pielęgniarkom za profesjonalną opiekę.Jestem już rok po operacji i czuję się dobrze. Wdzięczny pacjent z Zabrza Józef S. Nr historii choroby: 1275/09. ID: 46468.
 
Joanna Zyzik  2010-02-06 19:46:33
Nie znam słow którymi mogłabym podziękować za udaną operację naszej córeczki Natalki.Dzieujemy Wszystkim lekarzom i pielęgniarką za serdeczne podejście za troske,spokój i wyrozumiałość.Dziekujemy za danie naszej córeczce drugiego życia,będziemy zawsze wdzięczni całemu zespołowi.Życzymy dalszych sukcesów i opiki Boga.Pozdrawiamy.
 
Rodzice Kalinki  2010-01-25 21:49:11
Dziękujemy za Ciepłe i wyrozumiałe podejście pani dr Szkutnik. Oraz za perfekcyjnie wykonany zabieg dr Szkutnik i Kusa.
 
michal redziak  2010-01-01 18:51:02
gorace zyczenia swiateczne i wszystkiego co najlepsze dla wszystkich lekarzy i pielegniarek a pani dok.chodor duzo zdrowia i pomyslnosci w nowym roku
 
Jerzy Jurczak  2009-12-30 13:39:23
już minął rok w listopadzie,jak Pan Prof. Marian Zembala wraz ze swoim wspaniałym zespołem dał mi normalne drugie życie.Serdecznie dziękuję za wspaniale przeprowadzoną operację zastawek.Życzę wszystkim zespołom kardiologów i kardiochirurgów samych sukcesów w 2010 r.
 
Gizela Wagner  2009-12-13 11:06:08
Serdecznie dziekuję całej załodze bloku operacyjnego i pooperacyjnego w szczególności dr n. med. Bogusławowi Ryfińskiemu za świetnie wykonaną operację i wspaniałą opiekę nad moją mamą Leokadią Wagner.Dzięki wam możemy te święta spędzić w komplecie. Dziękuje bardzo i życzę wam wszystkim również rodzinnych świąt.
 
J.Es  2009-11-08 18:50:37
Bardzo dziękuję za opiekę i ratowanie mojego ojca,pomoc do ostatniej chwili,życzliwość i wyrozumiałość.Całemu zespołowi,wspaniałym lekarzom i całemu personelowi dziękuje za cudowną opiekę w ostatnich chwilach życia mojego Taty. Dziękuje prof.Knapikowi.
 
Katarzyna Fischer  2009-09-25 15:56:12
Bardzo, bardzo dziękuję za naprawienie mojej zastawki mitralnej. Jestem wdzięczna za cały trud jaki dr Filipiak, prof. Zembala, pozostali lekarze oraz personel medyczny, włożyli w mój powrót do zdrowia. Dziękuję
 
Edward Gonet  2009-09-01 15:17:36
Uratowaliście mi życie i otoczyli wspaniałą opieką.Boleję nad śmiercią prof.Religi. Niech dobry Bóg przytuli Go do swego serca i otoczy płaszczem swojej opatrznosci. Niech odpoczywa w pokoju świętym i oczekuje na dzień zmartwychwstania.
 
Marian Ziernik  2009-06-25 14:43:11
Wielkie podziękowania dla zespołu kardiochirurgów a w szczególności dla dr K. Filipiaka oraz prof. dr hab M. Zębali za przeprowadzenie skomplikowanej operacji naprawy zastawek oraz wszczepieniu bajpasa i ablacji. Podziękowania dla całego personelu SCCS w Zabrzu za troskliwą opiekę, poświęcenie i oddane serce. Dziękuję z całego serca. Marian z zachodniopomorskiego
 
Ewelina Borek  2009-06-17 08:11:11
Panu dr Filipiak lekarzowi operującemu, oraz całemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek z Oddziału Kardiochirurgi i Transplantacji Serca w Zabrzu, składam serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności za naprawienie serca mojemu kochanemu tatusiowi Marianowi Ziernik. Jestem pełna podziwu i bardzo wdzięczna za udaną operację, za troskliwą opiekę, profesjonalizm, uśmiech, życzliwość i dobre słowo, odrazu postawiły mojego tatusia na nogi! To takie szczęście, że tatuś już wrócił do zdrowia i jest w dobrej formie! Bardzo Dziękuję! Ewelina Borek z Rymania
 
Marian Ziernik  2009-06-14 10:32:04
Składam serdeczne podziękowania całemu zespołowi operującemu a w szczególności Dr K.Filipiakowi jak również ordynatorowi Prof. Dr Hab n. med Marianowi Zembala, zespołowi pooperacyjnemu oraz pielęgniarkom za przeprowadzoną operację w dniu 13.05.2009 r.. Operacja ta polegała na naprawie dwóch zastawek- mitralnej i aortalnej oraz wszczepieniu bajpasa i ablacji. Jestem już miesiąc po operacji i czuję się dobrze, wchodzenie na II piętro nie sprawia mi już żadnego kłopotu. Wdzięczny pacjent z woj. zachodniopomorskiego z miejscowości Rymań.Marian
 
Piotr Sekułowicz  2009-06-08 15:01:20
Serdeczne podziękowania za 7 miesięczną heroiczną walkę o życie mojej mamy Jadwigi Sekułowicz,dla całego zespołu Oddziału Kardioanestezji i Intensywnej Terapii - za fachowośc, serce i ogromne zaangażowanie w proces leczenia. Szczególne podziękowania dla Pana Profesora Piotra Knapika, doktora Jacka Wojarskiego, oraz Pani Barbary Urbańczyk. Szpital Państwa jest przykładem jak doskonała może byc w Polsce opieka nad pacjentem.Jesteście Państwo świetnie wyszkoleni, nie żałujecie swego czasu, nie oglądacie się na koszty leczenia.Jenak najważniejszą rzeczą jest, że jesteście prawdziwymi ludźmi. DZIĘKUJĘ.
 
Andrzej Hedzel  2009-06-07 09:55:58
Slyszalem wiele pochlebnych opini o klinice chorob serca w Zabrzu.Nie wiem jak mam zalatwiac sprawy by dostac sie do Waszej kliniki.W marcu mialem zawal puzniej 2 krotnie koronografie z balonikowaniem w Walbrzychu i na tym koniec. Pozdrawiam
 
zuzanna kokot  2009-06-04 09:25:29
W imieniumojego ojca Grzegorza Kudławiec, który byl operowany tutejszym szpitalu składam gorące podziękowania dla całego zespołu kardiochirurgów, personelu za to że z takim poświęceniem podchodzą do pacjenta i jego problemów. Jestem pod ogromnym wrażniem opieką, zapałem do pracy itp. W imieniu całej rodziny p. Kudławiec dziękujemy lekarzom za uratowanie życia Naszego kochanego tatusia :) Jeszcze raz Dziękujemy
 
Agnieszka Szewczyk  2009-05-29 18:23:16
Dziękuję bardzo wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, oraz rehabilitantom za uratowanie życia mojej Babci i opiekę po operacji. W tym szpitalu są fantastyczni specjaliści!
 
Bożydar Gomółka  2009-05-19 14:16:54
Wielkie podziękowania dla całego zespołu kardiochirurgów ze Śląskiego Centrum Chorób Serca za przeprowadzenie zabiegu. Poza tym podziwiam bardzo dobre warunki panujące w szpitalu. Dziękuję również całemu personelowi, który naprawdę profesjonalnie zajmuje się pacjentem i dba o szybki powrót do zdrowia. DZIĘKUJĘ
 
Monika i Marek wasiakowie  2009-04-28 21:28:05
Serdeczne podziękowanie dla Odziału Klinicznego Wad Wrodzonych Serca I Kardiologii Dziecięcej,w szczególnosci Pani dr n.med.Blandyny Kawrot lekarz prowadzący Justynki,za miłą opiekę,usmiech na buzi w czasie całego pobytu,Pani Dr hab.n.med.Małgorzacie Szkutnik,za miłe wrażenie już w pierszej rozmowie telefonicznej,oraz całej operacji którą przeprowadziła wraz z całym składzie bardzo dobrych fachowców, kierownika : prof.dr hab.n.med.Jacekowi Białkowskiemu przepraszam jak kogoś nie wymieniłem,miłe pielegniarki,całą załogę
 
Anna Będzińska  2009-04-25 16:54:38
Dziękuję za naprawę serduszka mojej córeczce Oli- dr Szkutnik, dr Fischer, dr Kusa i rzeczowemu dr Banaszak oraz wspaniaŁemu prowadzącemu dr Regiec. Serdeczne podziękowanie prof J.BiaŁkowskiemu za przyjęcie nas do siebie jest Pan AnioŁem serduszkowych dzieci
 
Anna Będzińska  2009-04-25 16:54:34
Dziękuję za naprawę serduszka mojej córeczce Oli- dr Szkutnik, dr Fischer, dr Kusa i rzeczowemu dr Banaszak oraz wspaniaŁemu prowadzącemu dr Regiec. Serdeczne podziękowanie prof J.BiaŁkowskiemu za przyjęcie nas do siebie jest Pan AnioŁem serduszkowych dzieci
 
Anna Będzińska  2009-04-21 15:15:49
Wyrazy wdzięczności dla dr Szkutnik, dr Kusa, dr Fischer dr Banaszak za udane cewnikowanie serduszka naszej Olusi szczególne podziękowania dla prowadzącego Olę dr Regiec i za rzeczowość dr Banaszak. Za najlepszą pod sŁońcem opiekę pielęgniarek. I wyrazy szacunku dla prof j.BiaŁkowskiego za dobroć i za przyjęcie nas do siebie tak szybko.Dziękuję
 
Anna Herman  2009-03-14 11:52:53
Wyrazy szacunku i wdziecznosci dla pracy całego zespołu Kliniki Kardiologii i Kardiochirurgii Dziecięcej. 8 stycznia 2008 uratowlaiscie zycie mojej miesiecznej coreczce! Z calego serca, bardzo bardzo dziekuję!
 
Teresa Sadowska  2009-03-09 19:40:17
Chylę czoło przed dr n.med. Romanem Przybylińskim i przed całym Zespołem lekarzy i pielęgniarek za operację wymiany zastawki mitralnej serca w dniu 11 września 2001 roku.Serdeczne pozdrowienia i wdzięczność. Dziękuję z całego serca.
 
Norbert Walasek  2009-01-07 11:30:18
serdeczne podziękowania dla dr.Piotra Rozentryta za owocne leczenie i za szanse na lepsze życie oraz dla całego grona lekarskiego SCCS Dziękuje
 
Bożena Więcławska  2008-12-14 19:36:06
Serdeczne podziękowanie dla Pana dr Hubert Krupa oraz personelu za danie drugiego życia mojemu mężowi Kazimierzowi
 
Bronisława Ćwiertnia  2008-11-22 16:10:49
Panu dr.med.Krzysztofowi Filipiakowi/lekarzowi operującemu/oraz całemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek z Oddziału Kardiochirurgi i Transplantacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, składam serdeczne podziękowania i szczere słowa wdzięczności za troskliwą opiekę,udanie przeprowadzoną-poważną,o wysokim stopniu ryzyka-operację tętniaka aorty wstępujacej.Profesjonalizm , życzliwość i uśmiech dr. Filipiaka jak i całego personelu w/w szpitala na czele z Prof.dr.hab.n.med Marianem Zembalą,były dla mnie niewątpliwie impulsem do dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego w trudnym dla mnie okresie życia .To szczęście,gdy dla serca człowieka bije ludzkie serce.Bonisława Ćwiertnia ze Szczecina
 
olga szewczyk  2008-11-12 16:07:59
Chciałabym z całego serca podziękować w imieniu swoim i mojego taty Macieja Mondrzyk za wspaniałą opiekę medyczną Panu doktorowi Krzysztofowi Wilczkowi nad moją mamą.Dziękujemy z całego serca i życzymy dalszego powodzenia.
 
Wojciech Cichowlas  2008-10-02 21:11:13
Bardzo dziękuję Klinice Wrodzonych Wad Serca i Kardiologii Dziecięcej a w szczególności Pani Ani Baranowskiej za opiekę i diagnozę, której nikt wcześniej nie potrafił postawić. To najlepszy szpital jaki zdarzyło mi się widzieć.
 
Beata Młynarczyk  2008-09-23 20:36:08
Dziekuje za opieke nad moją mamą .Dzieki panstwa wiedzy fachowosci oraz wspaniałej mozemy sie cieszyc wciąż Jej obecnoscią .To najwspanialszy dar jaki człowiek moze dac drugiemu człowiekowi.Szacunek...
 
Nysanin  2008-08-28 00:47:34
Dziekuje z calego serca panu doktorowi Łapie za opieke na odziale wad serca. Najwieksze wyrazy szacunku, wdziecznosci, i podziekowania za opieke nademna. A takze za ogrome poswiecenie i trud. DZIEKUJE Z CALEGO SERCA. I ZYCZE POWODZENIA. Dziekuje takze calemu odzialowi wad serca za opieke. DZIEKUJE!!!!!
 
Aleksandra  2008-08-24 00:29:08
Wyrazy szacunku dla pracy całego zespołu Kliniki Kardiologii i Kardiochirurgii Dziecięcej ratującego zdrowie i życie dzieci z wadami serca. Mama
 
Grażyna Mondrzyk  2008-07-11 19:35:32
chciałabym z całego serca podziękować za już czteroletnią opiekę Panu Doktorowi Krzysztofowi Wilczek oraz Panu Doktorowi Kukulskiemu za ich troskę o mnie i pozostałych pacjentów. Dziękuję Panom za cierpliwość, wyrozumiałość i za to że jesteście prawdziwymi lekarzami.
 
Małgorzata Lobermajer  2008-07-11 13:20:37
Bardzo serdecznie dziekuję za wspaniałą opiekę medyczną z jaką się spotkałam w tym szpitalu jako matka dziecka u którego było przeprowadzone cewnikowanie serca. Szczególnie dziekuję dr.Łapa nie tylko za to jak opiekował sie córką podczas pobytu w szpitalu ale również- że po wypisaniu do domu nadal był zainteresowany jej stanem i można było korzystac z jego porad. Podziękowania dla całego wspaniałego personelu z oddziału wrodzonych wad serca-i pracowitych i jakże bardzo sympatycznych pielegniarek! Dziękujemy i jako rodzice i w imieniu córki Dominiki-która bardzo ciepło wspomina pobyt w szpitalu.
 
Marian Hoffmann  2008-06-16 13:53:56
Najwyższe wyrazy szacunku, wdzieczności i podziekowania za ratowanie i przedluzanie życia dla prof. Zembali i calego zespołu kardiochirurgow. Szczegolne podziekowania dla dr Jacka Wojarskiego za wymianę zastawki aortalnej i naprawę aorty.Dziekuję również pracowitym i ofiarnym pielęgniarkom z II zespołu pooperacyjnego.
 
Marian Hoffmann  2008-06-13 21:06:57
Najwyższe wyrazy szacunku dla prof. Zembali, za jego ogromne poswiecenie,trud i oddanie w codziennych obowiązkach dla ratowania życia, wraz z jego wspanialym zespolem kardiochirurgów. Szczególne podziękowania dla dr Jacka Wojarskiego za nadanie mi drugiego życia tj. wymiana zastawki i naprawa aorty. Dziękuje także za serdeczną i wspanialą opiekę zespolowi pielęgniarek z II oddzialu pooperacyjnego.
 
Ania Bartnicka  2008-06-07 10:23:03
Pozdrowienia dla mojego Pana doktora Jarosława Rycaja, a także dla Pana profesora Mariana Zembali i dla wszystkich wspaniałych lekarzy w Centrum. Dziękuję za operację i naprawienie serduszka! Mama mówiła mi, że to była bardzo trudna operacja. Pozdrawiam też innych, operowanych przez kochanego profesora- P. Perier'a. Hejka!
 
Ewa Oleksak  2007-12-26 23:48:05
Bardzo dziękuję lekarzom z Kliniki Kardiologii Dziecięcej, za fachową pomoc i serdeczną opiekę. W szczególności dziękuję dr. P. Banaszakowi, B. Karwot, J .Kusie i M. Szkutnik. Gratuluję Prof. J.Białkowskiemu doskonałego zespołu fachowców.
 
Ireneusz Czupryn  2007-12-23 17:59:13
Bardzo, ale to bardzo serdecznie dziękuję całej załodze Śląskiego Centrum Chorób Serca za wspaniałą opiekę i operację zastawek etc a w szczególności doktorowi Jackowi Wojarskiemu. Będąc dwukrotnie w SCChS nie zdarzyło mi się być czymś przykro zaskoczonym lub też źle potraktowanym, lecz nie traktuję tego jako coś wyjątkowego, WSZYSCY, powtarzam WSZYSCY tworzą ten wspaniały klimat, który powoduje, że chorzy czują się wspaniale pod opiekuńczymi skrzydłami całego personelu SCChS. Życzę wszystkiego najlepszego ..... Ireneusz Czupryn
 
Monika   2007-12-13 23:52:16
Operacje miałam w tym szpitalu w roku 1993 I mogę powiedzieć ze uratowaliście mi życie;*;*
 
Eugeniusz Knura  2007-09-25 10:29:08
Podziękowania dla lekarzy Śląskiego Centrum Chorób Serca a szczególnie dziękuję Dr J.Pacholewicz za wymianę zastawki w dniu 10.listopada 2006r.
 
strona 1 z 1
SCCS na Facebook'u

Fundacja Śląskiego Centrum Chorób serca

KRS 0000219230Podaruj 1% Podatku

Dziękujemy za pomoc
Chorym i naszemu Szpitalowi